Jachty z duszą 🗓

0
778

Już po raz dwunasty w historii – a szósty w Gdyni – na wodach naszej zatoki spotkają się „wodne oldtimery”. Wszystko za sprawą Zlotu Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”, który odbędzie się w dniach od 8 do 11 października.

Głównym punktem programu jest uroczysta parada, która w samo południe w sobotę, 10 października o godzinie 11.00 wystartuje z Gdyni. Jednostki można będzie oglądać w gdyńskiej marinie ul. Aleja Jana Pawła II 13 A.

Tegoroczna edycja imprezy to ponad 30 jednostek. Jachty drewniane i stalowe zawitają do Gdyni już w piątek, 9 października. Około godziny 15:00 jest spodziewane ich wpłynięcie i zacumowanie w Basenie Żeglarskim przy Falochronie Wschodnim. Z uwagi na pandemię koronawirusa zwiedzanie żaglowców oraz podejście do nich na falchochronie nie będzie w tym roku możliwe. Jednostki będzie można jednak podziwiać w sobotnie popołudnie, kiedy to zaprezentują się w całej okazałości podczas uroczystej parady.

Zaplanowana trasa parady umożliwia obserwowanie jej z wielu miejsc w Gdyni. Z całą pewnością warto odwiedzić plażę w Śródmieściu i bulwar Nadmorski, skąd jachty wystartują. Parada będzie dobrze widoczna również z plaży na wysokości Redłowa oraz oczywiście w Orłowie. Zainteresowani mogą również wybrać się do Sopotu, by obserwować jachty z molo lub plaż w głównej części miasta i Kamiennym Potoku. Parada potrwa około 3 godziny.

Jachty pozostaną w Gdyni do niedzieli, 11 października. Do południa spodziewane jest ich wypłynięcie, co również będzie można obserwować np. ze śródmiejskiej plaży.

Zdjęcie: Paweł Kukla (archiwum)

Oprac. Amelia Bielska

od do
Scheduled miasto