Nowa bursa

0
447

Trwa rekrutacja do szkół średnich w Gdyni. Wśród kandydatów jest wielu uczniów spoza naszego miasta.

Z myślą o nich gdyński samorząd stworzył bursę, która wraz ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym przy ul. Energetyków 13A tworzy Zespół Placówek Oświatowych nr 1. Właśnie trwa nabór przyszłych podopiecznych.

Stworzenie bursy, która dysponuje 106 miejscami noclegowymi, to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą uczyć się w Gdyni. To również doskonała opcja dla młodzieży, która nie tylko korzysta z usług oświatowych, ale także trenuje w jednym z klubów sportowych działających w naszym mieście. Gdyński samorząd w pierwszej kolejności dba o dostępność miejsc w szkołach średnich dla mieszkańców miasta, ale nie może również zapominać o ambitnych młodych ludziach, których przyciąga do Gdyni wyjątkowo wysoki poziom edukacji.

Kto może mieszkać w brusie? Wszyscy, którzy chcą się uczyć, bądź trenować w Gdyni. Miejsce jest przyznawane, na okres jednego roku szkolnego, na wniosek podpisany przez rodziców bądź opiekunów pranych. O przyjęciu do bursy decyduje dyrektor i Komisja Rekrutacyjna na podstawie analizy złożonych dokumentów. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej do 18.08.2023 r.

Czym się różni bursa od internatu? Zarówno internat, jak i bursa są miejscami, w których uczniowie mogą znaleźć nocleg i opiekę w czasie nauki, gdy ich miejsce zamieszkania znajduje się daleko od szkoły. Jednak istnieje między nimi zasadnicza różnica. Bursa jest międzyszkolną placówką opiekuńczo-wychowawczą przeznaczoną dla młodzieży uczęszczającej do różnych szkół. Natomiast internat to placówka przeznaczona dla uczniów określonej szkoły.

Oprac. Karol Molęda