Profilaktyka leczenia nadwagi i otyłości

0
194

Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny jest mieszkańcem Gdyni i uczniem szkoły podstawowej, który cierpi z powodu nadmiar masy ciała to nie czekaj tylko skorzystaj z bezpłatnej pomocy w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni.

Kontynuacja na lata 2023 – 2024”. Jest to program, który od 4 lat skutecznie pomaga gdyńskim dzieciom w odzyskaniu prawidłowej wagi ciała i nabycia nowych zdrowych nawyków. W celu oceny kondycji zdrowotnej dziecka oraz sprawdzenia czy dziecko kwalifikuje się do programu wypełnij anonimowy kwestionariusz online https://zdrowie.gdynia.pl/ankieta-kzd/.

Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny spełnia kryteria kwalifikacji do programu, zostaniesz przekierowany do systemu elektronicznej rejestracji. W zgłoszeniu poproszony będziesz o podanie danych kontaktowych, dzięki którym organizatorzy będą mogli zaprosić Was do udziału w programie.

Program, którego organizatorem jest Gdyński Samorząd, trwa 12 miesięcy i zakłada kompleksową opiekę nad dzieckiem ze zdiagnozowaną nadwagą lub otyłością przez zespół specjalistów składający się z lekarza, dietetyka, psychologa oraz specjalisty aktywności fizycznej. W ramach programu odbędą się też warsztaty i wydarzenia sportowe, których celem jest kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Program jest bezpłatny dla uczestników, ponieważ finansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdyni.

Oprac. Małgorzata Trasna