Noc Muzeów 🗓

0
841

Tegoroczna Noc Muzeów odbywać się będzie pod hasłem tego, co niewyjaśnione i paranormalne. Zaczynamy 20 maja od 19.00!

Wszystkie biorące udział w akcji instytucje na jedną noc zmienią się w strefę X, w której zwiedzający będą poszukiwać tropów rozbitego statku UFO oraz miejskich legend. Począwszy od marsjańskich zagadek która przygotowała w swych podziemiach Biblioteka Gdynia, niezwykłych galaktycznych projektów samochodów w Muzeum Motoryzacji a skończywszy na tajemniczych dźwiękowych transmisjach z kosmosu w Muzeum Emigracji i koncertach gwiazd muzyki elektronicznej w Muzeum Miasta Gdyni – cała Gdynia będzie brała udział w iście międzyplanetarnej przygodzie.  Dowiemy się również co ma wspólnego błotniak z gwiezdnymi przybyszami, weźmiemy udział w warsztatach z nurkiem oraz dzięki specjalnej mapie indywidualnie będzie można przemierzać szlak niewyjaśnionych gdyńskich zagadek.

Warto przypomnieć, że wstęp do obiektów podczas Nocy Muzeów będzie kosztował symboliczne 1 pln, a w niektórych będzie bezpłatny dla wszystkich. Ta noc będzie do innych niepodobna!
————————
Podczas zimowego sztormu, 21 stycznia 1959 roku, około 5.00 rano gdynianie zauważyli spory, płonący, czerwonej barwy obiekt lecący w kierunku basenu przy nabrzeżu polskim w porcie. Rozbijający się o taflę wody dziwny pojazd zauważyło sporo osób a on sam, niedługo po katastrofie, został wydobyty przez wojsko oraz urząd bezpieczeństwa oraz przewieziony w nieznanym kierunku.
Już następnego dnia na mieście zaczęto szeptać o upadku komety lub o lądowaniu szpiegów. Jednak na mieście coraz częściej mówiono o…kosmitach. Na plaży miejskiej dzień po katastrofie widziano tajemniczą, sześciopalczastą istotę. Wraz z pytaniem o to, co faktycznie spadło do gdyńskiego portu, w gdynianach odżyły wspomnienia o nawiedzonych miejscach i tym, co niewytłumaczalne. Niektórzy rozpoczęli też śledztwo na własną rękę…
————————
NOC MUZEÓW – UFO W GDYNI
————————
19/20.05.2018 19.00-01.00
————————
1) Biblioteka Gdynia / Ul. Bpa Dominika 17
2) Muzeum Miasta Gdyni / Ul. Zawiszy Czarnego 1
3) Muzeum Marynarki Wojennej / ul. Zawiszy Czarnego 1b
4) ORP Błyskawica / Aleja Jana Pawła II 1
5) Dar Pomorza
6) Muzeum Emigracji w Gdyni / ul. Polska 1
7) Muzeum Motoryzacji w Gdyni / ul. Żwirowa 2c

 

Oprac. Łukasz Strzałkowski

Scheduled miasto