Naprawy nawierzchni – zmiany w organizacji ruchu

0
430

Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają na docelowe naprawy nawierzchni w całym mieście. 

Obecnie wymiana nawierzchni prowadzone są:

  • na ul. Źródło Marii, na odcinku od ul. Wielkopolskiej do okolic kościoła. W ramach prac, nawierzchnia w miejscu największych uszkodzeń została sfrezowana, w środę 13.03 rozpoczną się roboty bitumiczne. Miejscowe naprawy nawierzchni zakończą się w tym tygodniu i mogą wiązać się z miejscowymi utrudnieniami – zwężenie jezdni w miejscu prac.
  • wymiana nawierzchni jest realizowana również na ul. Chylońskiej, na odcinku od sklepu Lidl do ul. Puckiej. Prace polegające na wymianie warstw nawierzchni (nakładka) rozpoczęły się we wtorek 12.03 i potrwają do końca tygodnia. Uwaga! na odcinku ul. Chylońskiej od sklepu Lidl do skrzyżowania z ul. Kartuską w dniach 13.03 – 22.03 przeprowadzone zostaną prace nocne, przy całkowitym zamknięciu fragmentu ul. Chylońskiej.
  • Do środy 13.03 potrwają prace na ul. Marszewskiej – roboty zakładają miejscowe naprawy nawierzchni od skrzyżowania w kier. Łężyc, w stronę Koleczkowa.
  • W środę 13.03 rozpoczną się prace polegające na wymianie nawierzchni na ul. Komandorskiej, na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Dembińskiego. Te prace zakończą się przed weekendem.
  • W czwartek 14.03 rozpoczną się prace na ul. Rdestowej, na fragmencie od ul. Leśna Polana do ul. Kolonia. Prace polegające na wymianie krawężnika potrwają do wtorku 19.03. Kolejnym etapem będzie wymiana nawierzchni na tym fragmencie, która potrwa od wtorku 19.03 do końca tygodnia. W trakcie tych prac, nawierzchnia wymieniona zostanie również na ul. Szafranowej (zjazdy na skrzyżowaniu ul. Szafranowej i ul. Rdestowej).
  • W najbliższy czwartek rozpocznie się zapowiadany II etap prac na placu Konstytucji, na drugiej części skrzyżowania. Prace rozpoczną się w czwartek 14 marca w godzinach wieczornych i zakończą się w poniedziałek 18 marca przed porannym szczytem komunikacyjnym. Na czas tych prac niemożliwy będzie zjazd ze skrzyżowania w ul. Wójta Radtkego. Połowa skrzyżowania zostanie zamknięta dla ruchu, a przejazd w obie strony odbywać się będzie na części skrzyżowania bliżej Dworca Głównego, po nowej nawierzchni.
  • W weekend zgodnie z zapowiedzią zostanie również przeprowadzony remont nawierzchni na al. Zwycięstwa. Prace obejmą lewy pas ruchu na odcinku od ul. Orłowskiej do ul. Szyprów. Prace rozpoczną się w piątek 15.03 od godz. 19 i potrwają do niedzieli do 17.03.
    Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność oraz o dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu. Harmonogram prac może ulec zmianie, prace są uzależnione od warunków pogodowych

W związku z intensyfikacją tych prac, prosimy o wyrozumiałość, ale i ostrożność w rejonie prowadzonych robót,

Oprac. Marek Lutowski