Multimedalistka z “Chłodniczaka”

0
967

Podczas XX Mistrzostwa Polski W Siłowaniu na Rękę w Koszalinie wystartowała maturzystka z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.

Na tej prestiżowej imprezie Martyna Liebon wystartowała aż w czterech kategoriach wiekowych i zdobyła cztery złote medale – w kategorii Junior U-21 WOMEN LEFT 70 kg, Senior WOMEN LEFT 70 kg, Junior U-21 WOMEN RIGHT 70 kg, Senior WOMEN RIGHT 70 kg oraz 4 miejsce w kategorii OPEN. – Nie pamiętam takiej sytuacji odkąd zajmuję się tą dyscypliną, a to już będzie 20 lat. Jest to niewątpliwie największy sportowy sukces naszej szkoły.” – tak skomentował wynik dumny trener pan Maciej Sośnicki.

Z kolei Krzysztof Brauer, uczeń trzeciej klasy mechatronicznej, pojechał na mistrzostwa zdobyć uprawnienia sędziowskie. W pierwszym etapie musiał zdać egzamin teoretyczny gdzie zdobył 24 na 25 punktów. Następnie przystąpił do egzaminu praktycznego i dwa dni sędziował Mistrzostwa. Zdał egzamin jednogłośną decyzją panelu sędziowskiego i uzyskał kwalifikację sędziego kategorii C. Gratulacje!

Oprac. Amelia Bielska