Miłość niejedno ma imię

0
1626

W sobotni wieczór amfiteatr Szkoły Podstawowej nr 28 w Gdyni wypełniła piękna muzyka i niezwykłe głosy zaproszonych na charytatywny koncert artystów.

W scenerii klimatycznej kawiarenki otulonej blaskiem świec wystąpili: Maja Gadzińska, Oliwia Drożdżyk,  Beata Bach z zespołem w składzie Oskar Kułdosz i Wojciech Wojda, Dominika Kwiatkowska, Hubi – Hubert Falkiewicz, Agnieszka Rassalska, Julia Łukaszewicz, Weronika Bębnowska, Karolina Kochańska, Karolina Górniak oraz nasze zeszłoroczne absolwentki: Julia Pawłowska i Nikola Gzela. Wszyscy wykonawcy zaśpiewali piosenki o miłości zgodnie z tytułem koncertu „Miłość niejedno ma imię”. Muzyczny upominek dla artystów wyśpiewali uczniowie z klasy V b: Antonina Kotkowska i Szymon Szenk. Był to nasz wyraz wdzięczności dla tych, którzy bezinteresownie ofiarowali swój talent i czas, by wesprzeć projekt „Pociąg do Gdyni”. Nad oprawą muzyczną i dźwiękiem czuwał pan Dawid Gruenholz.

Każdą z części koncertu poprzedziły dedykacje skierowane do osób, które w różny sposób współpracują ze szkołą. Mogliśmy też usłyszeć cytaty o miłości definiowanej na wiele sposobów, bo przecież na co dzień doświadczamy różnorodnych przejawów miłości.

Koncert dostarczył wszystkim widzom oraz artystom morza wzruszeń i poruszeń serc, które utkają mozaikę wspomnień na długi czas. Organizatorzy są ogromnie wdzięczni wszystkim widzom za ich obecność i cegiełkę włożoną w realizację projektu „Pociąg do Gdyni”. Dziękują również tym, którzy bezinteresownie włączyli się w przygotowanie tej imprezy, bo każdy gest wsparcia był dla nas bezcenny. Na wyróżnienie zasługują bileterzy – członkowie projektu, czyli Sandra, Dalia, Lidka i Kuba, którzy z wielką pieczołowitością zaopiekowali się przybywającymi gośćmi. Szczególne podziękowania należą się jednak organizatorkom imprezy pani Beacie Wróbel i Małgorzacie Wiśnickiej. To one marzenie o koncercie przekuły w działania  i urzeczywistniły. Gratulujemy wspaniałego pomysłu i profesjonalnej organizacji!

fot. J. Dworakowski

Oprac. Marta Kuniecka