Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze “Ogród Wyobraźni”

0
835

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na finał cyklu międzypokoleniowych warsztatów rękodzielniczo – artystycznych pt. „Ogród wyobraźni”.

Coraz częściej prace manualne zyskują miano czynności relaksacyjnych. Najnowsze badania wykazują, że do tej listy należy dopisać szydełkowanie i robienie na drutach, które specjaliści określają mianem “jogi” dla mózgu. Dzierganie wpływa na aktywację obszarów mózgu, które są odpowiedzialne za odczuwanie spokoju. Taka zabawa może sprawić, że lepiej zadziałają nasze neurony. A im więcej neuronów musi w naszej głowie współpracować przy przetwarzaniu informacji, tym łatwiej wykorzystamy tę umiejętność współpracy przy uczeniu się innych czynności. Zatem zachęcamy – szydełkuj! 🙂 Sam Albert Einstein w celu oczyszczenia umysłu i wyciszenia sięgał właśnie po robótki ręczne.

Zapraszamy do wspólnej zabawy, wymiany umiejętności, a co najważniejsze oddaniu się pasji twórczej. Zachęcamy do wspólnego dziergania panie i panów, osoby starsze i młodsze – każdego, kto ma ochotę na kolorową podróż w świat robótek ręcznych. Do dyspozycji uczestników będą włóczki we wszystkich kolorach tęczy, szydełka i druty. Będziemy dziergać i szydełkować kwiaty, pnącza, owady. Spotkania zakończą się otwarciem wydzierganego wiosennego, kolorowego ogrodu w mobilnej szklarni przed Laboratorium Innowacji Społecznych.

.Podczas finału w dniu 8 marca w godz. 11:00 – 13:00, dokończymy prace i zainstalujemy ogród w szklarni.

Wszystkie spotkania odbędą się Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (budynek IVA, PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od strony SKM Redłowo).

Wstęp wolny, zapewniamy materiały.

Zapisy: zadzwoń – 58 698 22 91, wyślij maila – lis@lis.gdynia.pl albo po prostu przyjdź i dołącz do grupy! 🙂

O prowadzącej:
Ola Romanowska – artystka w swojej pracy twórczej koncentruje się na wykorzystywaniu tradycyjnych form rękodzielniczych – szydełko, druty to podstawowe narzędzia jej wyrazu artystycznego. W swojej pracy od lat angażuje się w działania społeczne, prowadząc warsztaty dla różnych grup odbiorców. Wspólnie z Katarzyna Rajczyk-Bauć tworzy projekt KOBIETY OK, członkini Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków, współzałożycielka Fundacji Nasza Przestrzeń.

Oprac. Aleksandra Dylejko