Tydzień Języków Obcych Gimnazjum 4

0
864

Między 20 a 24 lutego w Gimnazjum nr 4 miał miejsce co roczny Tydzień Języków Obcych. Tym razem królował język angielski. Społeczność szkolna poznawała kulturę, tradycje i obyczaje krajów Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, w tym tak egzotyczne i mało znane kraje jak: Kiribati, Antigua i Barbuda, Grenada, Tuvalu czy Saint Lucia.

Każda klasa miała za zadanie przygotować wystrój klasy nawiązujący do egzotyki danego kraju. Ważnym elementem było wyeksponowanie podstawowych informacji o danym państwie, w tym ciekawostek dotyczących atrakcji turystycznych, tradycyjnej kuchni czy zwyczajów. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Poza wspólną zabawą, najczęściej popołudniami, przy urządzaniu wystroju sal uczniowie wzięli udział w anglojęzycznym poranku filmowym, wyłonili mistrza angielskiej ortografii oraz mistrza spellingu, a także przygotowali gry i komiksy w języku angielski. Każdemu zadaniu przypisany był konkretny dzień.

Nauka przez zabawę, doświadczanie to najlepsza droga rozwoju. Jestem przekonana, że coraz więcej naszych uczniów na pytanie: Do you speak English odpowie. Yes I do. I speak fluently.

Szersza relacja z Tygodnia Języków Obcych zamieszczona jest pod linkiem www.gimn4.hostilla.pl/gim4/tydzien-jezykow-obcych17

Oprac. Małgorzata Balsewicz