Międzynarodowy Dzień Kropki w SP 52

0
779

W 2003 roku Peter H.Reynolds napisał i zilustrował niedużą książeczkę The Dot. Jej bohaterką jest mała, nieśmiała dziewczynka, która nie wierzy w swoje umiejętności. Pomoc nauczycielki sprawia, że Vashti nie tylko nabiera odwagi, ale również staje się wzorem do naśladowania dla innych.

Zorganizowaliśmy wiele działań, których motywem przewodnim była kropka. Kolorowe kropki i kropeczki zadomowiły się w naszej szkole bardzo szybko. Ozdobiliśmy nimi wszystko, co było możliwe – nasze stroje, drzwi, tablice, a nawet boisko szkolne.

Uczniowie klasy II A i III A wcielili się w role ekspertów, których zadaniem było wykorzystanie kropki i białych kartek. Biedronka, która ma depresję, ponieważ jest samotna, magiczny kalkulator, czy kwas kropkowodorowy, który zamienia wszystko w kolorowe kropki to tylko niektóre z pomysłów. Szczególną kreatywnością wykazali się uczniowie klasy I A. Oprócz barwnych prac plastycznych przygotowali razem ze swoją wychowawczynią kropeczkowe opowiadanie.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odkrywania talentów, zachęcanie do działania oraz odwagi w pokonywaniu różnych trudności. A ponieważ my jesteśmy kreatywni i staramy się odkrywać talenty naszych uczniów, święto to zostało wpisane w nasz kalendarz.

Oprac. Alina Zielińska