Masz pomysł na zmiany w Twojej okolicy? 🗓

0
818

Masz pomysł na zmiany w Twojej okolicy? Od 25 stycznia możesz je zgłosić w Budżecie Obywatelskim 2021.

 

Projekty należy przesyłać do 22 lutego i można zgłosić zarówno taki dotyczący dzielnicy lub całego miasta. Wnioski można zgłosić na różne sposoby:

• przez internet ― za pośrednictwem elektronicznego systemu, do którego przekieruje strona www.bo.gdynia.pl, oraz przez skrzynkę podawczą ePUAP: /LISGdynia/SkrytkaESP/ – wybierając formularz „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”,

• za pośrednictwem poczty tradycyjnej ― przesyłając wniosek na adres Laboratorium Innowacji Społecznych, ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia, z dopiskiem „Projekt – Budżet Obywatelski”,

• osobiście ― składając uzupełniony formularz w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych lub w recepcji centrum sąsiedzkiego Przystań Śmidowicza 49 (ul. Śmidowicza 49, Oksywie), w godzinach pracy tych instytucji.

Projekty mogą dotyczyć zarówno inwestycji, jak i organizacji działań tzw. miękkich, w tym m.in. spotkań, warsztatów i wydarzeń. Projekty dzielnicowe muszą dotyczyć konkretnej dzielnicy, a projekty miejskie odpowiadać na potrzeby mieszkańców więcej niż jednej dzielnicy oraz zakładać realizację działań ważnych z punktu widzenia całego miasta bądź jego znacznej części.

Budżet Obywatelski to coroczne konsultacje społeczne, w ramach których gdynianie decydują, na co przeznaczyć konkretną kwotę z budżetu miasta. Wnioskodawcy mogą składać projekty na dwóch poziomach: tzw. dzielnicowym małym (który obejmuje projekty o wartości do 10 tysięcy złotych) i dzielnicowym dużym (w ramach którego powstają projekty droższe, do 90% środków w puli dzielnicowej), a także projekty miejskie (o maksymalnej wartości pojedynczego projektu w wysokości 1 mln złotych).

Oprac. Paweł Musiał

od do
Scheduled budżet obywatelski Featured