Jak dobrze znasz Gdynię?

0
841

Doskonałą znajomością historii Gdyni, ale także współczesnych zagadnień związanych z naszym miastem, będą musieli popisać się uczestnicy dorocznego „Konkursu wiedzy o Gdyni”.

 

Jaka linia trolejbusowa ma swoją stałą trasę przez ul. Władysława IV? Z jakim wydarzeniem związana jest data 10 lutego w Gdyni? Z jakimi dzielnicami sąsiaduje Redłowo? Te i wiele innych pytań pojawiały się w minionych edycjach „Konkursu wiedzy o Gdyni”. Jakie przygotowano w tym roku? Dowiemy się już wkrótce! Jeżeli jesteś uczniem szkoły podstawowej lub średniej, pasjonuje cię historia Gdyni i interesujesz się tym, co dzieje się w naszym mieście, zgłoś się do udziału w konkursie. To doskonała okazja do dobrej zabawy i zdobycia wartościowych nagród.

Zabawa jest przeznaczona dla uczniów szkół, w podziale na dwie kategorie wiekowe: klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich roczników ze szkół średnich. Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich – zaplanowany na 17 lutego – polega na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który zostanie przeprowadzony online. Do kolejnego etapu konkursu przejdą po dwie osoby z danej szkoły, które uzyskają największą liczbę punktów. Półfinał również odbędzie się w formie testu i zakończy się wyłonieniem 10 finalistów z najlepszymi wynikami w każdej z kategorii.

Wszyscy zainteresowani powinni zgłosić chęć udziału w konkursie w swojej szkole. Nauczyciel przyjmujący zgłoszenia w danej placówce i wspierający przygotowania uczniów przekazuje organizatorowi listę uczestników. Zapisy trwają do 31 stycznia. Warto więc pospieszyć się z podjęciem decyzji o udziale w konkursie.

„Konkurs wiedzy o Gdyni” jest realizowany przez Radę Miasta Gdyni pod patronatem przewodniczącej, Joanny Zielińskiej. Sponsorami są Invest Komfort, Wyższa Szkoła Bankowa i Port Gdynia.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie gdynia.pl/konkurswiedzyogdyni.

Oprac. Amelia Bielska