Mały Kack: Spokojna z atrakcjami

0
844

Kolejna zielona, dzielnicowa przestrzeń miasta jest już dostępna dla mieszkańców. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego udało się zagospodarować nowe fragmenty terenu rodzinnego parku w Małym Kacku.

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni odebrał drugi etap inwestycji, więc duzi i mali gdynianie, a nawet czworonożni pupile mają do dyspozycji nowocześnie zaprojektowane miejsca aktywności i rekreacji.

Przypomnijmy, że w 2020 roku zrealizowano pierwszy etap tego zadania. Na zapomnianej przestrzeni opuszczonych ogródków działkowych przy ul. Spokojnej powstały wygodne ścieżki, pętla dla rolkarzy, strefa piknikowa ze stolikami i ławkami. Mieszkańcom spodobała się ta lokalna inicjatywa i ponownie zagłosowali na projekt doposażenia i stworzenia w tej lokalizacji nowych, aktywizujących stref.

W ramach II etapu teren parku zyskał ogrodzony wybieg dla psów z ławkami, scenę leśną z trawiastym amfiteatrem, ławkami i dojazdem dla osób z niepełnosprawnościami, strefę seniora ze stolikiem do gry w szachy, podwyższonymi ławkami, leżakami i urządzeniami do ćwiczeń, słupy do zawieszania hamaków, stół do tenisa stołowego, pojedynczy kosz do streetballa, stół „piłkarzyki”, drabinki do ćwiczeń.

W ramach zadania zadbano również o wyrównanie ścieżek gruntowych i uporządkowanie zieleni.

Wnioskodawcy projektu nie spoczywają na laurach. Z powodzeniem uzyskali kolejne głosy mieszkańców, którzy chcą dalszego rozwoju tej dzielnicowej przestrzeni. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ogłosił już kolejny przetarg na wykonanie projektu III etapu parku.

Oprac. Martyna Rodzik