Licealiści organizują koncert!

0
767

W październiku w Gdynia Arenie odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Pauliny Schulz oraz Konrada Kozackiego – młodych ludzi zmagających się z ciężkimi chorobami. Inicjatorami i organizatorami koncertu są uczniowie gdyńskiego liceum ogólnokształcącego nr 2.

– Paulina jest uczennicą 3 klasy liceum. Od 2 lat zmaga się z białaczką. Jest po udanym przeszczepie szpiku, ale nadal wymaga leczenia. Niedawno okazało się, że również ze zdrowiem jej mamy nie jest najlepiej. Jakby tego było mało, w kwietniu na raka trzustki zmarł ukochany dziadek Pauliny, a dom, w którym mieszka z mamą, wymaga remontu. Konrad to z kolei nasz absolwent. Uczył się w naszej szkole 6 lat (gimnazjum i liceum). Po wakacjach rozpoczął studia na Politechnice Gdańskiej, niestety już po miesiącu wykryto u niego mięsaka kościopochodnego. Leczenie obu uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Dlatego samorząd szkolny, a głównie Kajetan Wysokiński i Paweł Lemke, postanowili wyjść poza nasze dotychczasowe działania, jakimi były kiermasze, sprzedaż ciast, loterie czy aukcje i zorganizować wielki koncert w Gdynia Arenie – mówi Anna Ćwiklińska-Rutka, nauczycielka II LO, jedna z organizatorek koncertu.

– Pomysłodawcą koncertu był mój kolega Kajetan Wysokiński. Gdy dowiedział się o pogorszeniu sytuacji Pauliny stwierdził, że trzeba działać. Do pomysłu koncertu początkowo podchodziłem sceptycznie. Nie wierzyłem, że jesteśmy w stanie sami zdziałać coś na tak dużą skalę. Wiadomość o chorobie Konrada sprawiła, że postanowiłem jednak poprzeć tę ideę. Na początku myśleliśmy o koncercie na 300-500 osób. Podczas spotkania samorządu uczniowskiego luźno zaproponowałem Gdynia Arenę. Nie braliśmy tego na poważnie, ale Kajtek przekazał pomysły naszej pani dyrektor Elżbiecie Zarębie. Po wstępnej rozmowie zadecydowaliśmy, że naprawdę możemy się ubiegać o koncert w tym miejscu, a wydarzenie rozszerzyć nawet do 3000 widzów – mówi Paweł Lemke, uczeń II LO, współorganizator koncertu.

Okazuje się, że chcieć to móc. Gdynia Arena udostępniła salę, a prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął patronat nad koncertem. Do udziału w wydarzeniu uczniom udało się namówić kilkunastu artystów. Pierwszym z ogłoszonych wykonawców jest hip-hopowiec B.R.O – Next Level. Kolejni podawani będą na stronie wydarzenia.

Koncert odbędzie się 5 października (czwartek) o godz.18.00 i potrwa do północy. 

– Dlatego wszyscy uczniowie gdyńskich szkół, którzy zakupią bilet, będą w piątek zwolnieni z obowiązku bycia przygotowanym do lekcji – nie będą pytani, nie muszą mieć zadania domowego – dodaje Paweł Lemke.

Bilety pojawią się w sprzedaży około połowy sierpnia. Cały dochód ze sprzedaży biletów oraz aukcji zostanie przekazany na leczenie Pauliny Schulz i Konrada Kozackiego. Dla przykładu terapia protonowa, na którą reaguje nowotwór Konrada, kosztuje ok. 180 tys. złotych.

Wszystkie firmy, które chciałyby wesprzeć koncert, zachęcamy do kontaktu z organizatorami.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Paweł Musiał