Leszczynki: Wakacyjne treningi parkour 🗓

0
758

Na Parkour&Street Workout Park zlokalizowanym przy ul. Morskiej wracają bezpłatne aktywności finansowane przez Radę Dzielnicy Leszczynki.

Zajęcia ogólnorozwojowe „Parkour” skierowane są do dzieci i młodzieży od 10 roku życia i odbywać się będą cyklicznie w każdy czwartek w godzinach 17:00-19:00, aż do zakończenia wakacji, na placu przy ul. Morskiej (wyjście z tunelu od ul. Zakręt do Oksywia).

Parkour to pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej polegająca na szybkim i nieograniczonym przemieszczaniu się w przestrzeni miejskiej przy użyciu własnego ciała. Na warsztatach uczestnicy uczą się pokonywać przeróżne przeszkody. Poznają także lepiej swoje ciało i uczą się je kontrolować. Spotykają również osoby pełne pasji, przezwyciężą strach i spędzają czas kreatywnie poprawiając jednocześnie swoją formę fizyczną.

Aktywności prowadzić będzie trener Łukasz Nowak mogący się pochwalić ponad piętnastoletnim letnim doświadczeniem i dziesięcioletniej praktyce przygotowywaniu zajęć z zakresu parkour, kalisteniki i akrobatyki. Jest współzałożycielem 2 klubów Sportowych w Trójmieście – KS Movement i UKS Parkour Gdynia.

Aby przybyć na zajęcia wystarczą pozytywne nastawienie, wygodne sportowe spodnie i obuwie.

Plac Sportów Miejskich to miejsce wyposażone w szeroką gamę przeszkód, w tym rozbudowane drążki i poręcze, wysoką ściankę, wiele średnich i niskich ścianek będących imitacją murków oraz betonowe słupki. Można tam wykonywać wszystkie techniki parkour, a dodatkowo ćwiczyć techniki wspinaczki czy wskoków. Duże zagęszczenie przeszkód umożliwia wykonywanie dłuższych przebiegów łączonych w całość. Placu Sportów Miejskich jest doskonałym miejscem do pracy nad poprawą naturalnej siły poprzez wykonywanie ćwiczeń kalistenicznych. Powstało w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zajęcia finansowane są z środków statutowych Rady Dzielnicy Leszczynki.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled aktywnie Featured Leszczynki