Leszczynki: Szymborska, uczniowie i seniorzy

0
362

Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gdyni (SP28) i ósmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni spędzili poetyckie popołudnie w Kole Seniora Leszczynki.

„Co zostaje po człowieku? Nie to, co zgromadził, zabrał, lecz to, co rozdał. Ona umiała rozdawać”. – Natan Gross o Wisławie Szymborskiej.

Uczennice klas szóstych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 i ósmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 29, wspólnie z nauczycielkami koordynującymi projekt “Mistrzyni Szymborska”, przygotowały przedstawienie, montaż poetycko-muzyczny, pod tytułem „Niektórzy lubią poezję”. Swój pomysł zaprezentowały seniorom z Koła Seniora z gdyńskich Leszczynek. Zgromadzeni oprócz poezji poznali ciekawostki na temat życia Wisławy Szymborskiej, dowiedzieli się o jej niezwykłym poczuciu humoru i nietuzinkowych zainteresowaniach. Usłyszeli również piosenkę „Nic dwa razy” w wykonaniu uczennicy oraz obejrzeli film stworzony przez uczennicę klasy ósmej w oparciu o utwór „Kot w pustym mieszkaniu”.

Niepowtarzalny klimat i miła atmosfera, pozwoliły wszystkim uczestnikom spotkania oderwać się od codzienności i wzbudziły wiele miłych emocji.

Koorynatorki: Beata Wróbel, Sylwia Praska i Agnieszka Urbanek

 

Oprac. Paweł Musiał