Leszczynki: rampa pod Estakadą otwarta

0
1415

W Gdyni powstała nowa miejscówka dla fanów jazdy na desce, hulajnodze, rolkach czy rowerze. Mowa o klimatycznym skateparku wklejonym między filary Estakady Kwiatkowskiego

To zwycięska inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2017, której autorem są nasi redaktorzy – Paweł Musiał oraz Łukasz Strzałkowski. To kolejny tego typu obiekt w Gdyni , tym razem wielbiciele flipów, grabów czy grindów otrzymali do dyspozycji obiekt o powierzchni około 137 m2, wyposażony w rampę tzw. half pipe o wymiarach 13,05 na 6,10 metrów i wysokości 180 cm.

Zgłaszając projekt wspólnie z Łukaszem Strzałkowskim chcieliśmy, aby w Gdyni zbudowano skatepark, który będzie można użytkować przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych – zauważa autor projektu Paweł Musiał. I dodaje: – W toku postępowania zmodyfikowaliśmy pierwotne założenia i zdecydowaliśmy się postawić na jedną, dużą konstrukcję zamiast kilku mniejszych. Teraz z rampy będą mogli korzystać reprezentanci kilku „zajawek”: deskorolki, rolek czy rowerów.

Rampa, zanim oficjalnie została w weekend oddana do użytku, była już “jeżdżona” przez najmłodszych mieszkańców dzielnicy, którzy mimo wysokiego płotu zabezpieczającego, przedarli się na teren inwestycji czekającej na odbiory techniczne.

Oprac. Amelia Bielska