Leszczynki: Dzielnicowa Impreza na Orientację HARPUŚ 🗓

0
289

Wielkie święto na orientację i najlepszy sposób na spędzenie sobotniego przedpołudnia. Zapraszamy 9 grudnia (sobota) na Harpusia!

Rusz z mapą po przygodę po lasach otaczających dzielnicę Leszczynki. Na czym to wszystko polega? Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację – jest otwarta dla wszystkich, osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku – jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Nie ma chyba drugiego takiego sportu, który łączy całe rodziny i pokolenia.

Świetna zabawa gwarantowana, do wyboru będą 4 trasy:

– zielona – krótka i łatwa (2-3 km)
– niebieska – średnio która i dość łatwa (2-5 km)
– czerwona – dość długa i dość trudna (3-5 km)
– czarna – długa i trudna (3-6 km)

Zapraszamy najmłodsze szkraby, rodziny z małymi i dużymi dziećmi i prawie dorosłą młodzieżą! Doświadczeni biegacze też znajdą trasę na dobry trening. Mieszkańcy dzielnicy Leszczynki oraz obywatele Ukrainy startują bezpłatnie. Na sobotę będzie dla każdego przygotowana kolorową, profesjonalna mapa, a po powrocie na metę czekać będą dyplomy, poczęstunek i inne atrakcje!

Baza zawodów: teren zielony przy Szkole Podstawowej nr 29 ul. Ściegiennego 8, Gdynia

Początek wydarzenia – 9 grudnia 2023 o godzinie 10:30 (czynna baza imprezy). Starty od 10:30 do 13:00.
Zapisy i informacja na www.harpagan.pl/harpus

Wydarzenie finansowane z budżetu Rady Dzielnicy Leszczynki.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled Leszczynki