Lato na Patio 2021 🗓

0
542

Przez całe wakacje, spędzając czas w Gdyni, warto zajrzeć na charakterystyczne Czerwone Patio obok Gdyńskiego Centrum Filmowego na Placu Grunwaldzkim.

Trwa tam „Lato na Patio” czyli cykliczne seanse filmowe dla dzieci i dorosłych w Kinie Plenerowym, warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Udział we wszystkich atrakcjach, skierowanych zarówno do mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów, jest bezpłatny.

Już we wtorek w ramach „Lata na Patio” odbędą się Filmowe Podróże. Projekcjom filmowym w co drugi wtorek, towarzyszą godzinne prelekcje z podróżnikami i znawcami regionu, który jest scenerią obejrzanego filmu.

6 lipca, 18.00, JAPONIA: „Jak ojciec i syn”(2013) reż. Hirokazu Koreeda
Po seansie spotkanie z dr Joanną Zakrzewską, japonistką, kaligrafką i ilustratorką, która zajmuje się estetyką sztuki japońskiej, w szczególności kaligrafią i malarstwem tuszem.

„Lato na Patio” to nie tylko wspólne oglądanie filmów w plenerze, ale też mnóstwo twórczych zajęć – zawsze z kinowymi inspiracjami w tle. Oferta warsztatów skierowana jest do różnych grup wiekowych. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.gcf.org.pl oraz na bieżąco publikowane na profilu Gdyńskiego Centrum Filmowego na Facebooku.

Tak jak w kinie. Warsztaty z charakteryzacji dla młodzieży (6 lipca)
Na czym polega praca charakteryzatora na planie filmowym i teatralnym? Jak wykonać efektowne elementy charakteryzacji? Tego dowiedzą się i przekonają w praktyce uczestnicy zajęć z Marią Trębińską, charakteryzatorką z Teatru Muzycznego w Gdyni.

Morskie opowieści. Warsztaty z szycia (5-6 lipca)
Torba, brelok, kukiełki, a może chusta na głowę? Podczas dwudniowych zajęć z szycia ręcznego będziemy tworzyć drobne akcesoria inspirowane wakacyjnym nadmorskim klimatem. Warsztaty takie rozwijają wyobraźnię, ćwiczą cierpliwość i zarażają pasją. Prowadząca: Aneta Brzozowicz-Sykuła

Filmowa wyobraźnia. Warsztaty kreatywne dla dzieci 5+ (5-6 lipca)
W starym kinie, czyli stylowe kapelusze recyklingowe. Planszowa gra filmowa z niespodziankami. Zostań bohaterem ulubionego filmu, czyli tworzenie dużego plakatu z otworem na głowę.
To tylko niektóre pomysły, jakie wykorzystamy podczas dwudniowych warsztatów kreatywnych, bawiąc się z dziećmi i inspirując się wspólnie motywami filmowymi. Prowadząca: Małgorzata Karpińska

Filmowi bohaterowie. Warsztaty z rysunku dla dzieci 10+ (5-6 lipca)
Perspektywa, światłocień, bryła – między innymi z tymi zagadnieniami, w praktyce, zapoznają się uczestnicy dwudniowych zajęć poświęconych rysunkowi artystycznemu. Będą też rysować postaci – ulubionych bohaterów filmowych i bajkowych – skupiając się na oddaniu ich charakteru i podobieństwa. Prowadząca: Małgorzata Kotłowska

Projekt „Lato na Patio” finansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Oprac. Mateusz Kalinowski

Scheduled kulturalnie