Łapiemy duchy, zmiany i miejsca!

0
818

Uchwyć ducha miejsca i zmiany, jakie niesie rewitalizacja! Weź aparat fotograficzny, kamerę lub po prostu telefon komórkowy, odwiedź jedno z rewitalizowanych w Gdyni miejsc, utrwal to, co stałe, i to, co się zmienia. Zgłoś swoją pracę na konkurs „Duch – zmiany – miejsca” a najlepsze zdjęcia i filmy czekają nagrody finansowe i nie tylko.

Konkurs ogłoszony przez Laboratorium Innowacji Społecznych w partnerstwie z Gdyńską Szkołą Filmową i kwartalnikiem artystycznym „Bliza” trwać będzie od 17 lipca do 30 września. Można zgłaszać zdjęcia i filmy dokumentujące i obrazujące przemiany zachodzące w sześciu obszarach rewitalizacji: na Oksywiu, Babich Dołach, Witominie Radiostacji, Chyloni (rejon ulic Opata Hackiego – Zamenhofa oraz osiedle Meksyk) i osiedlu Pekin na Leszczynkach. W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Oczywiście, organizatorzy szczególnie liczą na udział mieszkańców obszarów rewitalizacji.

Bardzo zależy nam na uchwyceniu tego, jak już dziś mieszkańcy terenów rewitalizowanych postrzegają swoje dzielnice – podkreśla Aleksandra Markowska z Laboratorium Innowacji Społecznych. – Jesteśmy ciekawi też, jak widzą je mieszkańcy innych części Gdyni. Wszystkich bez wyjątku zachęcamy do poszukania unikatowych walorów obszarów rewitalizacji.

Zgłoszone na konkurs zdjęcia i filmy złożą się na swojego rodzaju dokumentację zachodzących zmian. By ją stworzyć, nie potrzeba wiele.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: zdjęcie i film. W każdej z nich przyznana zostanie nagroda główna (2000 zł) oraz wyróżnienia (1000 zł). Jury może też przyznać nagrody dodatkowe. Wręczenie odbędzie się w październiku, podczas gali w Gdyńskim Centrum Filmowym. Nagrodzone filmy wyświetlone zostaną na wielkim ekranie w sali kinowej, a zdjęcia zaprezentowane na wystawie w przestrzeni GCF. Po zakończeniu konkursu w kwartalniku artystycznym „Bliza” ukaże się specjalna wkładka, w której zaprezentowane zostaną nadesłane prace.

Zgłoszenia na konkurs „Duch – zmiany – miejsca” przyjmuje Laboratorium Innowacji Społecznych. Regulamin konkursu znajdziecie na stronie www.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Paweł Musiał