Kwiatowy zawrót głowy 🗓

0
634

Miłośnicy florystyki i wszelkiej maści roślin będą mieli swoje święto. Już w sobotę, 20 czerwca, Miejskie Hale Targowe organizują Festiwal Kwiatów – Flower Lovers.

To okazja na zaczerpnięcie świeżej dawki energii i poznanie najnowszych zielonych trendów. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. kreatywne warsztaty dekoracyjne i fotograficzne oraz prelekcje na temat pielęgnacji i zastosowania roślin. Moc atrakcji będzie można znaleźć zarówno przed Halą Łukową, jak i online. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Festiwal Kwiatów to barwna przestrzeń kreatywnych działań, gdzie można się zrelaksować i ukoić zmysły. Tegoroczna edycja zachęca do odkrywania świata natury. A wszystko w odniesieniu do haseł: zero waste, eco friendly, czy do it yourself.

W ramach kwiatowego święta, w sobotę 20 czerwca, odbędą się m.in. warsztaty, quizy i wirtualne prelekcje, podczas których wszyscy zainteresowani dowiedzą się więcej na temat roślin. Wydarzenie potrwa od godz. 9.30 do godz. 16.00. Na dobry początek zaplanowano atrakcje na placu przed Halą Łukową. Festiwal rozpocznie zabawa-quiz pod nazwą „Dzień Kwiaciarek”. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Jednak na większość wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje oraz linki do formularzy zgłoszeniowych można znaleźć tutaj.

O godz. 9.30 wystartują również warsztaty fotograficzne „Flower Blick. Fotografia decydującego momentu”. Poprowadzą je Państwo Śmierzchalscy. Temat spotkania to zatrzymanie osobliwych chwil w kadrze takich jak: odcienie emocji wyrażanych przez język ciała, w kontakcie z ludźmi. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/flowerblick/.

Z kolei ci, którzy zamiast zdjęć, wolą tworzyć z kwiatów niespotykane ozdoby, powinno wziąć udział w kreatywnych warsztatach dekoracyjnych „Kokedamia. Sztuka Bonsai”, które poprowadzi Floral Design. Potrwają od godz. 10.00 do godz. 11.30. Każdy uczestnik otrzyma zestaw niezbędnych materiałów, by własnoręcznie stworzyć kwiatową kulę z mchu. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/kokedama/.

W samo południe wystartuje bowiem Akademia Kwiatów online. Podczas wydarzenia specjaliści i rzemieślnicy zaprezentują najnowsze zielone trendy.

Moduł edukacyjny rozpocznie o godz. 12.00 prelekcja Mead Ladies – „Dzikie kwiaty i ich 1001 zastosowań”. Uczestnicy spotkania nauczą się, jak prostymi sposobami przyrządzić dzikie kwiaty oraz zaadaptować je na eko-kosmetyk. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/dzikiekwiatymeadladies/.

Kolejny wykład wygłosi Tomasz Sosnowski z Muzeum Miasta Gdyni. Tematem spotkania będą „Rośliny wspólne – rośliny, które łączą ludzi”. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/roslinywspolne/.

W tym bloku edukacyjnym zaprezentuje się jeszcze Natalia Daszewska – florystka z czternastoletnim doświadczeniem. W ramach Akademii Kwiatów florystka opowie o tym, jak dopasować bukiet ślubny. A na koniec zdradzi domowe sposoby na kondycjonowanie kwiatów ogrodowych i jak przedłużyć życie kwiatom ciętym. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/najnowszetrendyflorystyczneipielegnacjaroslincietych/.

O godz. 14.30 przed monitorami powinni zasiąść fani wzornictwa, mody i sztuki. To właśnie wtedy swoją prelekcję wygłosi historyczka sztuki Weronika Szerle. Temat to „Flower Power! Girl Power! Zapisy: https://app.evenea.pl/event/flowerpowergirlpower/.

Festiwal zakończy, o godz. 16.00, pokaz filmu dokumentalnego „Więcej niż miód”. Wykorzystując najnowszą technologię, umożliwiającą obserwację niewidocznych gołym okiem zjawisk. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/wiecejnizmiod/.

Oprac. Marta Kuniecka

Scheduled kulturalnie miasto