PC-D wysprzątane!

0
855

W sobotę Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo zaprosiła mieszkańców do wspólnej akcji sprzątania dzielnicy.

Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli na poszukiwanie odpadów. To pierwsze takie spotkanie w czasach pandemii.

Na pierwszy ogień radni wspólnie z mieszkańcami zbierali nieczystości w okolicy placu zabaw przy ulicy Rumskiej. To często uczęszczane miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży. Okoliczny teren leśny również wymagał interwencji ekipy do zadań specjalnych, papierki, maseczki, rękawiczki i butelki, to tylko nieliczne śmieci, które ludzie pozostawili po sobie w lesie.

W akcji sprzątania wzięli udział mieszkańcy oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy: przewodnicząca Emilia Rogała, wiceprzewodniczący Piotr Szmytkiewicz oraz radni Karol Żurek, Michał Frączyk i Jarosław Błażuk. Była to także świetna okazja do poznania radnych oraz rozmowy na temat rozwoju, przyszłości, a także problemów „małych ojczyzn”.

Podczas sobotniej akcji zebrano 15 worków śmieci. Problem pozostawiania odpadów w miejscach takich jak park czy las nadal istnieje i ma ogromną skalę. Pomimo wzrastającej świadomości ekologicznej co roku z lasów usuwanych jest ok. 140 tysięcy metrów sześciennych śmieci. Taka ilość odpadów wypełniłaby ponad 1000 wagonów kolejowych.

Oprac. Marta Kuniecka