Kwestuj w szczytnym celu

0
301

Listopadowa kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Wawrzyńca to już tradycja. Każdego roku odbywa się ona na największych gdyńskich nekropoliach oraz cmentarzach w Kosakowie i Rumi.

Tym razem rozpocznie się 29 października i potrwa do 2 listopada. Trwa nabór wolontariuszy, którzy chcą dołączyć do akcji i pomóc w zbiórce. Każdy jest mile widziany. Kwestować mogą dorośli oraz młodzież. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 października.
Kwesta będzie prowadzona na gdyńskich cmentarzach komunalnych: Witomińskim, przy ul. Spokojnej oraz w Kosakowie i Rumi, a także na cmentarzu wojskowym na Oksywiu. Datki będzie można przekazać tradycyjnie, wrzucając pieniądze do puszek. Jednak to tylko jedna z opcji. Kolejna to płatność bezgotówkowa. Przy głównych wejściach do nekropolii pojawią się puszki bezdotykowe, dzięki którym datek na rzecz hospicjum będzie można przekazać za pomocą telefonu.

Aby zbiórka przebiegała sprawnie, potrzebna jest pomoc wolontariuszy. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni poszukuje chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w akcję i kwestować w szczytnym celu. Do udziału w zbiórce mogą zgłaszać się dorośli oraz młodzież – osoby od 12. roku życia – z Trójmiasta i okolic. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny online. Rejestracja trwa do 26 października. Potrzeba ponad 700 wolontariuszy.

Zapisów należy dokonać drogą elektroniczną, dzieci wyłącznie z rodzicami lub opiekunami prawnymi: https://bit.do/kwesta. Koordynatorzy akcji: Justyna Januka 501-769-915, Zdzisław Januka 795-387-947.

Informacje dla Wolontariuszy i Rodziców :
1. Wolontariusze spotykają się z dorosłym koordynatorem przy bramach głównych cmentarzy: Spokojna, Kosakowo, Rumia lub na parkingu przy kaplicy na Witominie.
2. Koordynator przekaże wolontariuszom puszki i koszulki.
3. Wolontariusze kwestują w miejscach wskazanych przez koordynatora, stojąc w tym miejscu do końca zmiany.
4. Zabronione jest przemieszczanie się z puszką i oddalanie z miejsca kwesty.
5. Podczas kwesty prosimy wolontariuszy o godne reprezentowanie Hospicjum.
6. Prosimy o nie spożywanie posiłków oraz nie korzystanie z telefonów komórkowych.
7. Po zakończeniu zmiany w tym samym miejscu gdzie odebraliśmy, zdajemy puszki i koszulki.
8. Prosimy o dostosowanie swojego ubrania do pogody.
9.. W przypadku dużej liczby chętnych, zastrzegamy sobie prawo do zmiany dnia lub godziny kwestowania po uprzednim uzgodnieniu z wolontariuszem.
10. Wpisanie się wolontariusza na listę zobowiązuje go do obecności na kweście.
11. Zaświadczenia dla wolontariuszy zostaną wystawione po zakończonej akcji, najpóźniej do końca roku szkolnego.

Wolontariusze mogą wybrać miejsce, dzień i godziny, w których chcą kwestować. Nad ich pracą będą czuwać doświadczeni koordynatorzy, którzy udzielą im niezbędnych informacji i w razie potrzeby cały czas będą służyć pomocą. Zebrane środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz dla domu hospicyjnego dla dzieci „Bursztynowa Przystań”.

Oprac. Małgorzata Trasna