Konkurs “Las w kadrze”

0
591

Wybierasz się na spacer do gdyńskiego lasu? Zabierz ze sobą aparat albo smartfona, uwiecznij leśny krajobraz, a najciekawsze zdjęcie zgłoś do konkursu. Do wspólnej zabawy zaprasza Muzeum Miasta Gdyni.

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, w tym jedna naprawdę wyjątkowa – prezentacja fotografii na wystawie stałej muzeum „Gdynia – dzieło otwarte”.

Wiosną natura budzi się do życia, a wraz z nią nasza chęć obcowania z przyrodą. W Gdyni potrzebę te możemy zaspokoić na wiele sposobów, wybierając się chociażby nad morze czy do lasu. Drugi z tych kierunków stał się właśnie bohaterem konkursu fotograficznego, ogłoszonego przez Muzeum Miasta Gdyni.

Aby wziąć w nim udział należy przesłać zdjęcie wykonane na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy mogą w uwiecznić w kadrze zarówno bogactwo przyrody tych terenów, jak i przedstawiać swój ulubiony leśny zakątek czy po prostu pokazać w jaki sposób spędzają czas wolny w gdyńskich lasach.

Fotografie przesyłać należy na adres mailowy zgloszeniedokonkursu@muzeumgdynia.pl w terminie do 21 czerwca 2022 roku.

Nadesłane zgłoszenia poddane zostaną ocenie jury. Wybierze ono piętnaście fotografii, których twórcy otrzymają nagrody w postaci muzealnych gadżetów oraz publikacji. Wyróżnione osoby czeka także wyjątkowa nagroda. Ich prace staną się częścią wystawy stałej Muzeum Miasta Gdyni – „Gdynia dzieło otwarte”.

Konkurs jest częścią projektu Dzikie muzeum, który ma na celu poznanie i upowszechnienie wiedzy o przejawach kultury oraz walorów naturalnych, które od pokoleń kształtowały mieszkańców Gdyni i regionu.

Regulaminu konkursu dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Miasta Gdyni.

 

Oprac. Martyna Rodzik