Konkurs 27 Times Cinema

0
93

Masz od 18 do 25 lat, często bywasz w kinie i umiesz tworzyć podcasty lub montować filmy? Płynnie posługujesz się językiem angielskim, a w dodatku potrafisz interesująco pisać o kinematografii?

Weź udział w konkursie 27 Times Cinema, zostań kinowym ambasadorem Polski i zasiądź w jury jednego z konkursów organizowanych w ramach 80. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zgłoszenia można przesyłać do 21 marca na adres e-mail Gdyńskiego Centrum Filmowego.

27 Times Cinema to konkurs, dzięki któremu 27 młodych wielbicieli kina ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej ma okazję przeżyć niezapomnianą, filmową przygodę. Od 13 lat realizuje go międzynarodowa sieć kin Europa Cinemas. Wszystko we współpracy z Giornate degli Autori i Parlamentem Europejskim, który przyznaje LUX Audience Award.

Młodzi Europejczycy, którzy zgłoszą się do udziału w konkursie, powalczą o uczestnictwo w 80. Festiwalu Filmowym w Wenecji. W tym roku potrwa on od 30 sierpnia do 9 września. Wybrani kandydaci zostaną kinowymi ambasadorami i dołączą do jury Giornate degli Autori, by wspólnie wyłonić zdobywcę nagrody dla najlepszego filmu.

Do udziału w konkursie zaprasza Gdyńskie Centrum Filmowe, które należy do sieci Europa Cinemas. Kto może się zgłosić i jak to zrobić? Poszukiwane są osoby narodowości polskiej w wieku od 18 do 25 lat, które biegle mówią i piszą w języku angielskim. Kandydaci muszą spełniać następujące warunki: interesować się filmem i często bywać w kinie, mieć lekkie pióro lub prowadzić bloga, aktywnie działać w mediach społecznościowych, umieć tworzyć podcasty, montować filmy i fotografować, a także znać narzędzia pomocne w nowoczesnej komunikacji.

Aby stanąć do rywalizacji, należy przesłać zgłoszenie. Powinno ono zawierać nagranie filmowe, w którym kandydat wyjaśnia, czym jest dla niego Europa. Prezentacja powinna trwać 30 sekund, zawierać imię i nazwisko oraz kraj pochodzenia kandydata i zaczynać się od słów „Europe for me is…”. Nagranie pozwoli ocenić poziom zdolności językowych oraz sprawność wypowiedzi. Przy tworzeniu nagrania należy pamiętać o kreatywności i dobrej jakości filmu. Materiał trzeba wysłać przez platformę WeTransfer.

Ponadto kandydaci muszą także wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie: https://form.jotform.com/EuropaCinemas/27TC-application-form-2023. Zgłoszenia można przesyłać do 21 marca na adres: info@gcf.org.pl.

Podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji kinowi ambasadorzy będą brali udział w dyskusjach i warsztatach, które mają na celu rozwój ich umiejętności komunikacyjnych. Ich zadaniem będzie także tworzenie treści na stronę internetową Europa Cinemas i do mediów społecznych oraz promowanie i rozpowszechnianie przez kolejne miesiące po festiwalu informacji na temat nowej LUX Audience Award.

Oprac. Małgorzata Trasna