Kolosy w październiku

0
560

W związku z obecną sytuacją epidemiczną i przedłużającym się lockdownem 23. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się na początku października.

 

Jeśli pozwolą na to przepisy i do tego czasu będzie już można organizować imprezy masowe, Kolosy w Gdyni odbędą się w tradycyjnej formie w pierwszy weekend października (1-3.10.2021). Jeśli nie – impreza przeniesie się do sieci. Z uwagi na przesunięcie terminu wydarzenia przedłużono przyjmowanie zgłoszeń do Kolosów we wszystkich kategoriach, a także do nagród: im. Andrzeja Zawady i Wiecznie Młodzi. Można je przesyłać do 31 maja.

Kolosy, czyli Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów przyciągają do Gdyni tłumy globtroterów i pasjonatów dalekich wypraw. Ponieważ przez ostatni rok na świecie sporo się pozmieniało, a pandemia miała ogromny wpływ m.in. na to, gdzie i jak możemy podróżować, kapituła postanowiła to uwzględnić. Nadal oceniane (i potencjalnie nagradzane) będą duże projekty. Szansę na zdobycie nagrody mają też jednak przedsięwzięcia skromniejsze, z mniejszym budżetem, również krajowe. Dlatego jeśli planujesz coś niebanalnego – niezależnie od tego jak blisko swojego miejsca zamieszkania – i wiesz, że budżet wyprawy będzie niższy niż 15 tys. zł, nie wahaj się wysłać zgłoszenia. W tym roku kapituła będzie miała możliwość przyznania jednej nagrody na niższą kwotę lub podzielenia nagrody finansowej na dwie mniejsze.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia. Również do 31 maja wydłużono termin zgłoszeń w konkursie o Nagrodę im. Macieja Kuczyńskiego za najlepszy podróżniczy debiut książkowy roku. Szczegółowe informacje na stronie kolosy.pl.

Oprac. Amelia Bielska