Kolorowa Gdynia

0
337

Blisko stu młodych poetów wzięło udział w Gali Finałowej Konkursu Gdyńskie Wierszowanie „Kolorowa Gdynia”, który odbywał się w naszym mieście już po raz szósty.

Było podniośle, uroczyście oraz równocześnie niezwykle wesoło i kolorowo. Uzdolnione dzieci w swoich progach gościła Szkoła Muzyczna. Konkurs, który od sześciu już lat organizuje Młodzieżowy Dom Kultury, cieszy się on ogromną popularnością. Podczas tegorocznej edycji, najmłodsi gdynianie nie tylko pisali wiersze o mieście, ale także przygotowywali do nich kolorowe ilustracje.

Podczas uroczystości wystąpili podopieczni MDK – Pawełek Lubicki oraz zespół wokalny „Kropki” oraz młoda skrzypaczka SM I i II st Agatka Leo, Galę poprowadził fantastyczny Tomek Podsiadły, a przepiękną wizualizację na miarę rozdania Oskarów przygotował Pan Marcin Plewiński. W Konkursie brały udział gdyńskie przedszkolaki oraz młodzież szkół podstawowych do 12 roku życia.

Jury w składzie Krystyna Przyborowska- Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Gdyni, Elżbieta Cupiał – Dyrektor MDK w Gdyni, Marzena Lamandini, Małgorzata Kotłowska, Klara Wincenty, Bogna Pniewska, Barbara Skawińska przyznało Grand Prix pięcioletniej Zofii Rajkowskiej z Przedszkola nr 48.

Foto: fb MDK

Oprac. Małgorzata Trasna