Jazz4Rare 2023 🗓

0
414

Ostatni tydzień lutego jest tygodniem, w którym mówimy o chorobach rzadkich i solidaryzujemy się z osobami, które z chorobą rzadką żyją na co dzień.

Wszystkie działania podejmowane w ramach Światowego Dnia Chorób Rzadkich mają na celu budowanie coraz większej świadomości społecznej nt. chorób rzadkich oraz wyzwań stojących przed osobami i rodzinami nimi dotkniętymi. W tym roku po raz czwarty w Gdyni odbędzie się także koncert JAZZ4RARE!

Dlaczego jazz?

Jazz pozytywnie wpływa na ciało i duszę, także osób dotkniętych chorobami rzadkimi. Co więcej, muzyka jazzowa to często improwizacja, to mieszanka talentu, wiedzy, szczęścia i intuicji. To ciągłe stąpanie po ziemi nieodkrytej, eksplorowanie nieznanego, to często improwizowane wyprawy w niewiadomym kierunku, tak jak podpowiada serce i rozum. Dokładnie tak samo jest z działaniami na rzecz chorób rzadkich, a skoro jazz i choroby rzadkie mają tyle wspólnego, to dlaczego ich nie połączyć?

Dlaczego Muzeum Emigracji?

Często diagnoza choroby rzadkiej słyszana przez rodziców dziecka jest zarazem końcem i początkiem, swoistym momentem cezury, który zamyka jeden etap i otwiera inny, będący pewnego rodzaju podróżą w poszukiwaniu terapii, leczenia czy stabilizacji. W przeważającej większości przypadków jest to podróż w nieznane, bez jasno zdefiniowanego kierunku – to emigracja ze strefy komfortu do nowego życia, życia z chorobą rzadką. Nie ma zatem lepszego miejsca niż Muzeum Emigracji w Gdyni, by połączyć jazz i podróż w muzyczny świat dedykowany chorobom rzadkim.

W ramach tegorocznej edycji Jazz4Rare 2023 w Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1, Gdynia) + online (link do transmisji: https://youtu.be/eh-XhgisXmU), 25 lutego 2023 r. o godz. 19:00 usłyszymy: Natalia Capelik-Muianga z zespołem oraz Sławek Jaskułke Solo.

Koncert jak co roku poprowadzi Kamil Wicik.

Organizatorami koncertu są: Fundacja Bohatera Borysa, Owszem Studio, Miasto Gdynia oraz Muzeum Emigracji w Gdyni

Patronami honorowymi koncertu są: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Patronat medialny: Jazz Forum, portal trójmiasto.pl i Jazzpress

Zapraszamy Was do emigracji w niezapomniane jazzowe stany ducha wypełnione dobrem dedykowanym osobom i rodzinom dotkniętym chorobami rzadkimi.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled kulturalnie