Gdyńskie Delfinarium

0
905

Zakończyła się 10. edycja Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Gdyńskie Delfinarium”. Sztandarowa impreza gdyńskiego KS Delfin to w tym roku około 500 zawodników z 29 klubów z całej Polski.

Z oprawą godną profesjonalnych zawodów pływackich, w nowoczesnej pływalni Akademickiego Centrum Sportu AMW na Oksywiu odbyły się ogólnopolskie zmagania młodych pływaków w Gdyni. Okrągły jubileusz wypadł okazale, bo pomimo pandemicznych ograniczeń chętnych do udziału w zawodach nie zabrakło.

Zawody są podzielone na dwa bloki, w każdym bloku startuje 250 zawodników łącznie z 29 klubów z całego kraju. Kategorie wiekowe sięgają od 10 do 19 lat, zawodnicy startują na dystansach 50, 100 i 200 metrów, każdym stylem. Na torach 25-metrowej pływalni w Gdyni można było w sobotę zobaczyć młodych zawodników takich klubów, jak MKP Kołobrzeg, Znicz Koszalin, Kormoran Olsztyn, Jagiellonka Warszawa czy Skalar Słupsk. Wśród startujących także sporo lokalnych reprezentantów z KS Delfin i Siódemki Gdynia. Impreza była wprawdzie zamknięta dla publiczności, ale zmagania można było oglądać na żywo dzięki internetowej transmisji.

X Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Gdyńskie Delfinarium” odbyły się pod patronatem honorowym prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. Zawody są współfinansowane ze środków miasta Gdyni. Partnerami wydarzenia są także Gdyńskie Centrum Sportu, Nord Service Auto Gdynia, Tyr Polska, Akwarium Gdyńskie i Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska