Gdyński Magiel Twórczy 2019 🗓

0
1140

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XI Gdyńskim Maglu Twórczym, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2019 r. w godzinach 14.00 – 18.00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni.

Celem imprezy jest umacnianie pozytywnych relacji społecznych poprzez prezentację twórczości osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, ośrodki wsparcia, szkoły oraz instytucje zaangażowane w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami będą prezentowały swoją działalność i twórczość artystyczną.

Ważnym elementem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości społecznej związanej ze społecznym postrzeganiem osób niepełnosprawnych. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

“Maglowanie” to także kiermasz twórczości organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych i niespotykanych przedmiotów, będzie można zapoznać się z ofertą placówek skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin. Podczas trwania festynu będzie można wziąć udział w grach plenerowych, zabawach fantowych, konkursach dla rodzin z dziećmi oraz wielu innych atrakcjach. Cały czas będzie grała maglowa scena. Od 10 lat zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy znajdują coś interesującego dla siebie w Gdyńskim Maglu Twórczym.

Oprac. Marcin Kieleński

Scheduled kulturalnie