Fundacja z Gdyni zaprasza do wędrówki po wydmach 🗓

0
530

Turystyczna Włóczęga to wędrowanie i jazda na rowerze po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły.

 

Wydarzenie w tym roku odbywa się w terminie 11-13 czerwca w gminie Smołdzino koło Słupska. Czym jest Turystyczna Włóczęga? To powrót do odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda będzie lekcją samodzielności i koleżeństwa w trudzie rozbijania obozowiska, zmagania się z przyrodą i ewentualną niepogodą. Arkun będzie wydarzeniem turystycznym, podczas którego nikt się nie ściga, nie zdobywa miejsc na podium ani nie udowadnia wyższości swojej kondycji fizycznej. Organizatorzy stawiają na rekreacyjną wędrówkę i jazdę na rowerze po trasach odpowiednio przygotowanych pod kątem długości i czasu. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić!

Jak to wygląda w praktyce? Po całodziennej wędrówce organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenach zielonych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie. Gwarantowany jest transport bagaży między miejscami noclegowymi oraz dostęp do sanitariatów i pryszniców. W bazie, z pomocą instruktorów uczestnicy rozstawiają namioty, rozpalają ognisko, otrzymują ciepły posiłek. Pozostałe wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:00 dnia 13 czerwca (niedziela).

Koszt uczestnictwa uzależniony jest od czasu, jaki przebywamy na wydarzeniu: do 10 czerwca 2021 trzy dni (dwie noce) to koszt 80 zł, 2 dni (jeden nocleg) – 70 zł, 1 dzień (bez noclegu) – 40 zł. Opłata w dniu wydarzenia: 3 dni (dwie noce) – 100 zł, 2 dni (jeden nocleg) – 90 zł, 1 dzień (bez noclegu) – 50 zł.

Zgłoszenia odbywają się przez formularz zamieszczony na stronie www.rajdarkun.pl. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora: Fundacja Arkun 07160011141893685490000001 Bank BNP Paribas

Szczegółowy plan wydarzenia i jego przebieg znajduje się na stronie: https://www.rajdarkun.pl/jak-przebiega-krok-po-kroku-turystyczna-wloczega

Oprac. Amelia Bielska

 

od do
Scheduled aktywnie Featured