Rozpoczęła się budowa nowej Przystani

0
977

Pod adresem Widna 2A, u zbiegu ulic Rolniczej i Chwarznieńskiej, trwa budowa Przystani Sąsiedzkiej!

 

Plansza, na której znajdują się stworzone przez mieszkańców symbole Witomina, informacja o inwestycji, pamiątkowa fotografia Biblioteki Gdynia – między innymi to kryje kapsuła czasu, która w południe we wtorek, 18 maja 2021 roku, została wmurowana, wraz z kamieniem węgielnym, pod budowę Przystani Widna 2A w centrum Witomina. Budowa trwa od początku marca br. Latem przyszłego roku mieszkańcy zostaną zaproszeni do nowego Centrum Sąsiedzkiego i filii Biblioteki Gdynia. To kolejnego tego typu miejsca w ogólnogdyńskiej sieci, trzeciego na obszarach rewitalizacji, ale pierwszego powstającego zupełnie od nowa.

Na Witominie powstają dwa dwukondygnacyjne budynki, w których znajdą się Centrum Sąsiedzkie oraz filia Biblioteki Gdynia. Będą tworzyć spójną całość. Wyróżnią je: jasna elewacja osłonięta od strony skrzyżowania drewnianą, ażurową kurtyną, oraz duże okna. Łączna powierzchnia użytkowa obu budynków to blisko 900 m kw. Na mieszkańców będą tam czekać m.in. wielofunkcyjna sala sąsiedzka, kuchnia przeznaczona na warsztaty kulinarne, miejsca spotkań, sale do ćwiczeń oraz bogaty księgozbiór Biblioteki Gdynia.

Na terenie między budynkami pojawi się dużo zieleni. Będą miejsca do siedzenia wraz z dodatkową małą architekturą oraz tryskacze posadzkowe – podobne do tych, które są atrakcją placu Kaszubskiego.

Zmiany, które toczą się właśnie u zbiegu ulic Chwarznieńskiej i Rolniczej to część szerszego katalogu działań rewitalizacyjnych zaplanowanych dla zachodniej części dawnej dzielnicy Witomino-Radiostacja. O ich szczegółach można przeczytać na stronie lis.gdynia.pl/rewitalizacja.

Oprac. Paweł Musiał