Finał kampanii „Odprowadzam Sam”

0
750

Kampania „Odprowadzam Sam” dobiegła końca. Gdyńskie przedszkolaki oraz uczniowie klas „O” licznie uczestnicząc w tegorocznej akcji, nabrali dobrych nawyków i deklarują, że o nich nie zapomną.

Kampania organizowana przez Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością polegała na zachęcaniu dzieci i ich opiekunów do docierania do placówek edukacyjnych pieszo, hulajnogą, rowerem lub komunikacją miejską.

Akcja odbywała się we wrześniu oraz październiku – przystąpiło do niej 41 placówek oświatowych z 4440 dziećmi na pokładzie. Na zakończenie nadesłano 31 prezentacji podsumowujących działania poszczególnych grup – zajęcia na temat zrównoważonej mobilności i przestrzeni wokół nas, spacery po okolicy, prace plastyczne, filmy, jak i piosenki. Bardzo ważnym elementem były także plakaty-drzewka z naklejkami symbolizującymi ekologiczne podróże uczestników konkursu.

Konkurencja była bardzo poważna, a decyzja niełatwa. Jury konkursowe wybrało 5 zwycięskich placówek i przyznało 3 wyróżnienia:

  1. Przedszkole nr 6 – Krasnoludki i Wróbelki ex aequo – nagroda w wysokości 1000 zł do podziału oraz warsztaty o smogu w wykonaniu firmy SmartLab,
  2. Przedszkole nr 16 – Sowy – nagroda w wysokości 1000zł,
    Przedszkole nr 23 – Biedronki i Misie ex aequo – nagroda w wysokości 1000 zł do podziału,
  3. Szkoła Podstawowa nr 31 – klasy 0a i 0b ex aequo – nagroda w wysokości 1000 zł do podziału,
    Zespół Wczesnej Edukacji nr 1 – SP 45 – klasa 0a – nagroda w wysokości 1000 zł.

Wyróżnienia:

Przedszkole nr 35 – Rybki – warsztaty o smogu w wykonaniu firmy SmartLab,
Przedszkole nr 42 – Misiaczki – warsztaty o smogu w wykonaniu firmy SmartLab,
Przedszkole nr 44 – Pszczółki – warsztaty o smogu w wykonaniu firmy SmartLab.

Oprac. Amelia Bielska