Filmowy poranek dla najmłodszych widzów

0
770

Bajki i baśnie polskie Roberta Turło.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, i ich opiekunów, na spotkanie z polską animacją dla dzieci. Pierwszy poranek filmowy w nowym cyklu „Bajka w Centrum” odbędzie się w sobotę, 4 marca, o godzinie 10.00. Bilety kosztują 10 złotych.

Poranki filmowe dla dzieci to projekt GCF skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru polskiej sztuki filmowej adresowanej do najmłodszych.

Tematem pierwszego poranka filmowego w GCF będzie twórczość Roberta Turło – reżysera autorskich filmów animowanych, scenografa, scenarzysty i grafika. Dzieci zobaczą animacje: „O królewnie zaklętej w żabę”, „Imieniny Fantazego”, „Czarne licho”, „Wierszyki domowe”.

Zaprezentowanie najmłodszym innego oblicza bajek i baśni, polskich obrazów, jest głównym celem tego filmowego cyklu. Dodatkowo w ramach filmowego spotkania Robert Turło przygotował prezentację na temat powstawania animacji. Ważnym założeniem jest też uświadomienie, że bajka jako film jest sztuką interdyscyplinarną, łączącą literaturę, plastykę i muzykę.

Oprac. Paweł Musiał

Źródło: www.gcf.org.pl