Film „Davos. Centrum świata” z prelekcją Jana Chudzyńskiego 🗓

0
537

Co roku w styczniu Davos gości Światowe Forum Ekonomiczne, na którym spotykają się elity polityczne, gospodarcze i ekonomiczne oraz przedstawiciele środowisk akademickich z całego świata.

W spotkaniach za zamkniętymi drzwiami biorą udział wyłącznie osoby z establishmentu. Gdy na Forum pojawia się 16-letnia wówczas aktywistka Greta Thunberg, wydaję się, że 81-letni Klaus Schwab, założyciel Forum, naprawdę chce przenieść je w nową erę. Czy takie podejście przyniesie korzyści całemu światu, czy nadal głównie jego elitom? Marcus Vetter wraz z kamerą po raz pierwszy w historii 49-letniego Forum wszedł za kulisy obrad. Przez 3 lata udało mu się filmować przygotowania i przebieg wydarzenia.

Harmonogram:
17:00-19:00 – projekcja online filmu „Davos. Centrum Świata (The Forum). O godz. 17:00 udostępnimy link do platformy, na której będzie można obejrzeć film.
19:00-19:45 – prelekcja Jana Chudzyńskiego oraz czas na pytania od publiczności.

Jan Chudzyński – absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów Rozwój i wzrost gospodarczy na Uniwersytecie Karola III w Madrycie. W ramach międzynarodowego ruchu Rethinking Economics działa na rzecz zmian w nauczaniu ekonomii, w szczególności w temacie wzrostu gospodarczego, klimatu środowiska. Pisze o ekonomii, pyta ekonomistów, prowadzi fanpage “Ekonomia a klimat”: https://www.facebook.com/Ekonomia-a-klimat-111597630373476

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu KLIMAT, interdyscyplinarnych spotkań na temat zachodzących globalnych i lokalnych zmian. Cykl włącza do rozmowy stronę naukową, urzędniczą i społeczną.

Zapraszamy do wysłuchania prelekcji online, a także zadawania pytań i komentowania. Link: https://us02web.zoom.us/j/85261900884

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa przetwarzania przez Laboratorium Innowacji Społecznych Państwa danych osobowych znajdą Państwo pod linkiem: https://bip.um.gdynia.pl/…/ochrona-danych-osobowych,538337

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled miasto