Festiwal Literatury Dziecięcej 🗓

0
1082

W czwartek, 23 lipca o godzinie 19:00 zawita do Gdyni Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki!”. Wydarzenie rozpocznie rejs statkiem „Pirat”.

2. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki” zostanie zainaugurowany 23 lipca w czasie rejsu statkiem o wdzięcznej nazwie „Pirat”. Na pokład razem z ojcami i dziatkami wejdzie ambasador Festiwalu Józef Wilkoń, autor plakatu promującego tegoroczną edycję. Na dwóch pokładach będą czekały na dzieci specjalne atrakcje, na przykład czytanie pirackich opowieści, przyspieszony kurs żeglarski czy pasowanie na wilka, a raczej wilczka morskiego.

Ponadto nad morzem będzie można spotkać: Mariannę Sztymę, Pana Poetę, Agatę Królak, Basię Flores, Tomasza Małkowskiego, Piotra Sochę, Natalię Uryniuk, Elżbietę Pałasz, Joannę Czaplewską i Mariannę Oklejak. Dla publiczności festiwalowej zostaną udostępnione wystawy: Mama – Quentin Gréban, Światy Innocentiego Ilustracje z książek „Pinokio”, „Kopciuszek”, „Wyspa Skarbów” oraz zupełnie nowa wystawa zrealizowana przez Instytut Książki „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!” z ilustracjami Józefa Wilkonia z książki: „Pierwsze czytanki dla…”

W ramach wydarzeń online oraz transmisji wystąpi: Barbara Gawryluk, Krzysztof Piersa, Agnieszka Mielech, Paulina Chmurska, Jarosław Kaczmarek i Bartosz Szczygielski.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej to wydarzenie międzypokoleniowe, bo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej kształtują się pozytywne nawyki i rozwija miłość do literatury. Książki mają burzyć mury generacyjne i łączyć, stać się pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspólnie spędzonego czasu.

Na festiwal obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem mailowym: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

Podczas wydarzeń Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej są wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.

Szczegóły lokalizacji: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-gdynia/

Oprac. Rafał Cieślik

Scheduled kulturalnie