Fabryka pisanek

0
880

Pomorscy uczniowie zamienili olbrzymie jajka w wyjątkowe i kreatywne dzieła.

Na korytarzach CH Riviera mogliśmy oglądać pingwina, Kłapouchego, kaktusa 3D czy kurczaka. Wszystko w ramach konkursu „Fabryka pisanek”, którego gala finałowa odbyła się w niedzielę, 14 kwietnia. Pierwsze miejsce zajął projekt zrealizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdyni, którzy swoją wielkanocną pisankę przemienili w Harry’ego Pottera.

Konkurs „Fabryka pisanek” składał się z dwóch etapów. Na początku zainteresowane udziałem w rywalizacji szkoły przygotowały projekty wielkanocnych jajek. Do konkursu zgłoszono ich w sumie ponad 40. Spośród nadesłanych propozycji jury wybrało te najlepsze, które zostały zrealizowane. Liczył się pomysł i nietypowe wykonanie. Do finału konkursu trafiło 20 prac przygotowanych przez uczniów pomorskich podstawówek. O zwycięstwo walczyły szkoły z Redy, Rumi, Gdyni, Gdańska, Sopotu, Wejherowa, Pucka i Pogórza.

Nagrodę jury w kategorii praca zespołowa otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego z Rumi. Za kreatywność wyróżniono z kolei Szkołę Podstawową z oddziałami dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Gdyni. „Ulubieńcem internautów” został projekt, który stworzyła Szkoła Podstawowa w Pucku.

Konkurs „Fabryka pisanek” odbył się już po raz szósty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody za prace włożoną w powstanie tych nietypowych pisanek. Zwycięzcy i wyróżnieni dostali dodatkowo czeki z nagrodami pieniężnymi. Za wkład w przygotowanie uczniów i pomoc przy realizacji projektów symboliczne upominki otrzymali również nauczyciele.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marcin Kieleński