#EKOwGdyni

0
1005

Każdy z nas może być #EKOwGdyni. Daj przykład innym i podziel się swoimi ekologicznymi nawykami.

Akcja i konkurs realizowane są w ramach testowania mikroinnowacji wyłonionej w drugim naborze „Pomysłów na Miasto”. Przypominamy, że ta edycja PnM była poświęcona adaptacji do zmian klimatu w mieście.

Celem zarówno konkursu jak i akcji społecznej „EKO w Gdyni” jest pokazanie proekologicznych postaw mieszkańców i mieszkanek Gdyni na rzecz łagodzenia zmian klimatu i adaptacji do nich w mieście. Chcesz dać dobry przykład? Za pomocą ustawionego poziomo smartfonu nagraj filmik nie dłuższy niż 30 sekund, na którym pokazujesz w jaki sposób jesteś „Eko w Gdyni”. Chodzi o proste nawyki i postawę w życiu codziennym, Twoje ekologiczne wybory jak np. zbieranie deszczówki do podlewania kwiatów, korzystanie z ekologicznego środka transportu czy prawidłowa segregacja śmieci.

Aby wziąć udział w konkursie w ramach akcji społecznej „EKO w Gdyni” prześlij za pośrednictwem formularza na stronie internetowej urbanlab.gdynia.pl/jestemeko nagrany przez siebie filmik ilustrujący twój eko nawyk lub proekologiczną postawę. Uczestnicy i uczestniczki konkursu, których filmiki zostaną ocenione przez Jury jako najlepsze, zostaną nagrodzeni, a przesłane przez nich materiały wideo filmiki zostaną wykorzystane w klipie podsumowującym akcję społeczną „EKO w Gdyni”. Jury weźmie pod uwagę aspekty techniczne określone w Regulaminie konkursu a także walory ekologiczne, artystyczne i kreatywność w podejściu do tematu. Na zgłoszenia czekamy do 12 sierpnia 2021 r. do godz. 12.00. Biorąc udział w konkursie, możesz być częścią opowieści o eko-gdyniankach i eko-gdynianach.

Regulamin konkursu w ramach akcji społecznej „EKO w Gdyni”

Oprac. Mateusz Kalinowski