Wracają zajęcia! 🗓

0
640

Zapraszamy na “Zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo”, które w ramach Gdyńskiego Poruszenia odbywać się będą w każdą niedzielę o godzinie 13.00 w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9.

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi mają charakter ogónorozwojowy i przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. Uczestnicy uczą się techniki jazdy na wózku i pokonywania barier architektonicznych.

Wśród rozmaitych aktywnosci wymienić można choćby gry i zabawy zespołowe czy podstawowe elementy ćwiczeń siłowych, rozluźniających, zwinnościowych. Nie brakuje także elementów ćwiczeń fitness i wielu innych. Zajęcia wykraczają poza standardy, uczą jak zdrowo żyć, gotować czy wykonywać dekoracje plastyczne. Uczestnicy borą czynny udział w wydarzeniach kulturalnych, śpiewają na koncertach i tańczą na dyskotekach. Pozwalają uczyć siebie i otoczenie pozytywnego spojrzenia na świat i niepełnosprawności.

Zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo Gdyńskiego Poruszenia koordynuje Magdalena Biegańska – tancerka i instruktorka tańca. Po tragicznym w skutkach wypadku samochodowym od kilkunastu lat poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jako była tancerka, siatkarka i instruktorka fitness ciągle żyjąca w biegu. W 2016 roku została nagrodzona medalem Prezydenta Miasta Gdyni “Gdynia bez barier” za “pełną entuzjazmu zachętę i „poruszenie” do wszelkiej aktywności osób poruszających się na wózkach, ich rodzin i przyjaciół.”

Oprac. Mateusz Kalinowski

Scheduled aktywnie miasto