Dzień Kreatywny na Hali 🗓

0
609

24 lipca „Dzień Kreatywny” oferuje spotkania z fotografią i filmem. Zaproszeni artyści sztuki fotografii zainspirują swoją życiową pasją uczestników wydarzenia, do poszukiwań nowych sposobów wizualnych interpretacji rzeczywistości.

Fani fotografii będą mieli okazję dołączyć do projektu czerpiącego z dziedziny fotografii eksperymentalnej. Jego założeniem jest spontaniczna zabawa ze zmysłami percepcji, w tym zachęcenie odbiorców do stworzenia indywidualnego śladu fotograficznego. Warsztatom fotograficznym będą towarzyszyć zabiegi: przypadkowego zniekształcenia, zmącenia, rozwarstwienia obrazu.

Studio fotograficzne w podziemiu hal poprowadzi fotograf zjawisk psychologicznych i socjologicznych, artysta sztuk wizualnych – Krzysztof Winciorek. Zakrzywianie perspektywy w kontrolowany sposób za pomocą naczyń, cieczy i kolorowych substancji, pozwoli uzyskiwać wyjątkowo odrealnione obrazy, iluminacje i abstrakcyjne kompozycje.
Autorem pomysłu warsztatu w terenie jest Maurycy Śmierzchalski – fotograf z charyzmą, filmowiec, dyrektor artystyczny szkoły fotografii. Dynamiczne ujęcia w ruchu z długim naświetlaniem przypadną do gustu fanom artystycznego efektu, malarskiego rozmycia w fotografii oraz koneserom niepowtarzalnych zdjęć.

Sobotni poranek na halach rozpocznie się od kreatywnego warsztatu z Karuzelą Pasji. Tworzenie foto-graficznych kolaży, w tym zabawa z formą, kontrastami faktur i materiałów, zainteresują entuzjastów eko trendów w dekoracji wnętrz. Niespodzianką dla uczestników będzie własnoręcznie wykonany kolaż, zamknięty w ramie.

Filmowe atrakcje zapewni pokaz kina dokumentalnego w halach targowych. Bohaterem ekranizacji stanie się nostalgiczna fotografia analogowa, w tym historia wizjonera, którego pasją jest przywracanie rzemiosła analogowego dźwięku, a także sentyment do uwieczniania obrazu za pomocą polaroida.

Podczas „Dnia Kreatywnego” organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy stałej Muzeum Kameralnego Hal Targowych. Prezentowane w witrynach wystawy kolekcje przedmiotów codziennego użytku z przełomu lat 70-90,. stanowią rzadki zbiór przykładów polskiego i zagranicznego wzornictwa. Reaktywacji Muzeum będzie towarzyszyć bezpłatne oprowadzanie kuratorskie, w tym opowieści o przedmiotach z duszą i rozpalające wyobraźnię historie zasłyszane na halach, z czasów ostatnich dekad ubiegłego wieku.

PROGRAM:

9:00 – 12:00 – Eksperymentalny warsztat fotograficzny. Prowadzenie: Krzysztof Winciorek – Tekla Studio. Podziemie Hali Łukowej, Atelier w boxie 319
10:00 – 12:00 – Foto-graficzny kolaż Hal – warsztat DIY, zero waste, dekoracja wnętrz. Prowadzenie: Karuzela Pasji. Plac przed Halą Łukową
13:00 – 16:00 – Warsztat fotograficzny w ruchu. Prowadzenie: Maurycy Śmierzchalski – Studium Fotografii Frames. Start: Siedziba szkoły fotografii Frames
13:30 – 15:00 – Pokaz filmu Analogowy Wizjoner. Podziemie Hali Łukowej
oraz
10:00 – 14:00 – Wystawa stała Muzeum Kameralnego Hal Targowych. Otwarcie. Podziemie Hali Łukowej, boxy: 322, 323
Udział w atrakcjach wydarzenia jest bezpłatny. Wstęp wolny – obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Link zbiorczy do zapisów: https://app.evenea.pl/organizator/agencja-rozwoju-gdyni-sp-z-oo-281744

 

Oprac. Mateusz Kalinowski

Scheduled kulturalnie