Dąbrowa: Trampolinowa

0
1134

Najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy mają do dyspozycji nową, plenerową rozrywkę.

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na działce przy ul. Szafranowej powstał park trampolin ziemnych. Już w ten weekend będzie można odwiedzić to miejsce z całą rodziną.

Park trampolin obejmuje powierzchnię ok. 500 m². Zlokalizowany jest tuż przy popularnej ścieżce rowerowej i chodniku, biegnących wzdłuż ul. Rdestowej. Dotychczas był to kompletnie nieużywany teren, na którym rosła trawa. Teraz działka jest bezpiecznie ogrodzona i oprócz trampolin posiada małą architekturę w postaci ławek z podłokietnikami, koszy na odpady oraz stojak rowerowy. Wejście do obiektu możliwe jest z dwóch różnych stron.

Na placu zamontowano łącznie osiem trampolin o różnych rozmiarach. Siedem z nich ma w kształt kwadratu i wymiar 100 cm x 100 cm, a ósma trampolina ma długość ponad 7 metrów. Wszystkie trampoliny są zabezpieczone bezpieczną nawierzchnią syntetyczną.

Pomysłodawczynią budowy parku trampolin ziemnych jest pani Anna Brzeska-Cupisz, która w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowała m.in. projekt miasteczka drogowego przy ZSP nr 3 przy ul. Nagietkowej 73.

Oprac. Mateusz Kalinowski