Dziecięce wyobrażenia o Gdyni

0
941

Zakończyła się trzecia edycja konkursu plastycznego dla najmłodszych gdynian. Jest on organizowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni.

50 prac i 50 różnych dziecięcych spojrzeń na Gdynię, 9 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się gala konkursu plastycznego „Gdynia oczami jej najmłodszych mieszkańców”. Poznaliśmy podczas niej laureatów, którzy przygotowali najlepsze prace. Mieli na nich pokazać, z czym kojarzy im się Gdynia.

W konkursie biorą udział dzieci w wieku 6 i 7 lat. To gdyńscy uczniowie – dzieci z najstarszych grup przedszkolnych oraz klas “0” i “1” szkół podstawowych. Ich zadaniem było przygotowanie – w dowolnej technice – pracy plastycznej na temat „Gdynia oczami jej najmłodszych mieszkańców”.

W sumie do konkursu nadesłano 111 prac. Oceniło je konkursowe jury, które wybrało 50 najciekawszych zgłoszeń. W finale znalazły się 24 prace dzieci z oddziałów przedszkolnych i 26 prac uczniów z klas pierwszych. Potem wszystko było już w rękach internautów. Wybrane przez jury plastyczne dzieła mogli oni oglądać na facebookowym profilu Szkoły Podstawowej nr 48 i tam odbywało się głosowanie, które wyłoniło zwycięzców. Prace były zamieszczone w dwóch osobnych postach – z podziałem na grupy wiekowe. Zwyciężyły te, które najbardziej przypadły do gustu internautom i zebrały najwięcej „polubień”.

W kategorii dzieci z oddziałów przedszkolnych najlepsze prace wykonali:

 

I miejsce – Filip Szczyptański ze Szkoły Podstawowej nr 34 – jego praca zebrała 633 głosy

II miejsce – Michalina Zamożna ze Szkoły Podstawowej nr 31 – na jej dzieło zagłosowało 451 osób

III miejsce – Antoni Smolnicki z Przedszkola nr 54 – z 357 głosami

W kategorii klas pierwszych laureatami zostały:

I miejsce – Aleksandra Selke ze Szkoły Podstawowej nr 47 – jej praca zebrała 314 głosów

II miejsce – Barbara Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 48 – z 279 głosam

III miejsce – Alicja Zadroga ze Szkoły Podstawowej nr 18 – na jej dzieło zagłosowało 171 osób

Oprac. Joanna Winiarek