Lekcje otwarte dla kandydatów do klasy 7

0
807

W Szkole Podstawowej nr 51 odbywają się lekcje otwarte dla kandydatów do klasy siódmej dwujęzycznej.

W dniu 10 maja przyszli uczniowie klasy siódmej mieli możliwość zapoznania się ze zwyczajami panującymi w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Zajęcia „What does it mean to be ROYAL? w formie warsztatów w języku angielskim prowadziła nauczycielka języka angielskiego pani Elżbieta Szponar. Jak zachować się w obecności członków rodziny królewskiej, czy jak pić herbatę zgodnie z etykietą panującą na brytyjskim dworze to jedne z wielu zasad savour vivru poruszanych podczas spotkania. Osoby obecne grały również w grę językową „Throw and say”.

Szóstoklasiści zapoznali się również z historią Wielkiej Brytanii i podziałem administracyjnym. Zajęcia z historii prowadziła nauczycielka języka angielskiego pani Oliwia Dajnowiec, która również przygotowała wraz z uczniami obecnej klasy siódmej spektakl. 

Przyszli kandydaci do klasy siódmej dwujęzycznej wraz z ich rodzicami mieli już okazję zapoznać się z twórczością Wiliama Szekspira podczas wystawianego przez uczniów obecnej klasy siódmej dwujęzycznej „Snu nocy letniej”. Uczniowie nie tylko oglądali przedstawienie, ale i rozwiązywali zadania w formie quizu związane z treścią przedstawienia. Quiz odbywał się w języku angielskim, był przygotowany i przeprowadzony przez panią Oliwię Dajnowiec. Kolejna możliwość doskonalenia zdolności językowych przed kandydatami do klasy siódmej dwujęzycznej w dniu 17 maja br. o godzinie 17:00.

Oprac. Elżbieta Szponar