Drugie zwycięstwo Arki u siebie

0
327

Drugie kolejne zwycięstwo przy Olimpijskiej odnieśli żółto-niebiescy! Wygraną 2:1 udaremnili Miedzi Legnica awans na fotel lidera, a sami zatarli złe wrażenie po wcześniejszych dwóch wyjazdowych porażkach.

Po dwóch tygodniach rozbratu z piłką ligową, wróciliśmy do zmagań w Fortuna 1 Lidze. W ósmej kolejce Arka podejmowała w Gdyni Miedź Legnica. Rywale z Dolnego Śląska przyjechali do Trójmiasta aby powalczyć o fotel lidera, który zapewnić im miało zwycięstwo nad żółto-niebieskimi. Gospodarze natomiast przystępowali do rywalizacji mocno poranieni, bo po dwóch kolejnych wyjazdowych porażkach, a na dodatek osłabieni brakiem wykartkowanych Dobrotki i Marcjanika. Faworyt przed pierwszym gwizdkiem był zatem dość łatwy do wskazania.

Pierwsza bramka padła dopiero w 64 minucie. Skóra efektownie pomknął prawym skrzydłem, minął Carolinę i spod linii końcowej dograł do Czubaka, który pewnie pokonał bramkarza z Legnicy. W 70 minucie emocji w ryzach nie utrzymał trener przyjezdnych Radosław Bella, który w ciągu kilkunastu sekund zapracował na dwie żółte kartki i w efekcie został odesłany na trybuny. W 83 minucie z prawej strony szesnastki Miedzi sfaulowany został Kobacki. Sam poszkodowany był wykonawcą rzutu wolnego i to w jakim stylu. Kapitalnym strzałem w górny róg bramki Olaf podwyższył prowadzenie żółto-niebieskich.

Miedź Legnica nie wyjechała z Gdyni z zerowym dorobkiem bramkowym, bo w czwartej minucie doliczonego czasu gry doskonałym strzałem zza pola karnego popisał się Damian Michalik. Na kolejne zagrożenie naszej bramce zabrakło już gościom czasu i z drugiego zwycięstwa z rzędu w Gdyni mogli się cieszyć podopieczni trenera Łobodzińskiego.

Bardzo potrzebne zwycięstwo przesunęło nasz zespół w górę tabeli, skutecznie oddaliło od niebezpiecznie zbliżającej się strefy spadkowej. Pozostaje liczyć, że dobra dyspozycję z tego meczu gdynianie potwierdzą w Głogowie, gdzie będą podejmowani przez Chrobrego.

Arka Gdynia – Miedż Legnica 2:1 (0:0)
Bramki: Czubak 64′, Kobacki 85′ – Michalik 90+4′

Arka: Lenarcik – Lipkowski, Stolc, Azacki, Gojny – Gol (82′ Borecki), Capanni (90′ Bednarski), Milewski (90+2′ Sawicki) – Skóra (82′ Predenkiewicz), Kobacki – Czubak

Miedź: Mądrzyk – Hoogenhout, Mijusković, Niewulis, Carolina, Michalik, Tront (64′ Aguado), Lehaire (84′ Stanclik), Antonik (64′ Guzdek), Drzazga (64′ Mansfeld), Agbor (46′ Drygas)

Żółte kartki: Capanni, Kobacki, Milewski, Lipkowski – Hoogenhout, Antonik, Aguado

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Wyszowate); VAR: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Widzów: 1012 uprawnionych

Źródło: strona www Arka