DOPS nr 3 w nowej siedzibie

0
339

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3, który przez wiele lat działał przy ul. Działowskiego 9 w Leszczynkach, od 2 listopada będzie funkcjonować w nowym miejscu – w Przystani Chylońska 237 w Cisowej.

Przenosiny poprawią warunki przyjmowania mieszkańców oraz zwiększą dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas przeprowadzki, w dniach 24-31 października dostęp do pracowników socjalnych będzie ograniczony.

Usytuowany w nowej lokalizacji ośrodek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez m.in. bezprogowy wjazd do budynku, szerokie korytarze, windę oraz specjalnie przystosowaną przestrzeń do obsługi interesantów na pierwszym piętrze.

Dodatkowo klienci DOPS 3 będą mogli korzystać także z innych zasobów Przystani Chylońska 237 i zajęć organizowanych tam przez inne instytucje. W październikowej ofercie znalazły się zajęcia cykliczne, takie jak: nauka języka polskiego dla obcokrajowców, warsztaty kreatywnego przerabiania odzieży z elementami nauki szycia, zajęcia edukacyjne dla dzieci czy Strefa Malucha. Otwarta sala zabaw dla rodziców z dziećmi, a także spotkania jednorazowe, np. spotkanie sąsiedzko-integracyjne dla cudzoziemców.

Pod adresem Chylońska 237 znajduje się również filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, która posiada księgozbiór dla dorosłych i dzieci. W Przystani zorganizowano również tzw. Szafę Otwartą, skąd można wziąć i pozostawić ubrania. Do stałej oferty obiektu należą także Ogród Sąsiedzki oraz rekreacja sportowa i gry planszowe. W Przystani odbywają się też dyżury pośrednika Powiatowego Urzędu Pracy. Od przyszłego roku oferta wzbogaci się także o dzienną formę wsparcia dla seniorów.

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Nowa lokalizacja Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 3 to nie tylko większa przestrzeń, ale przede wszystkim lepsze możliwości świadczenia wsparcia. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ułatwi kontakt klientów z kadrą ośrodka, a także sprawi, że wizyty w nim będą dla nich o wiele bardziej komfortowe – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Dodatkowo przy okazji wizyty w DOPS klienci będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, uczestnicząc w zajęciach oferowanych przez Przystań czy udać się po wybraną lekturę do położonej na parterze biblioteki.

Nowy adres DOPS nr 3 nie zmieni dotychczasowej rejonizacji. W dalszym ciągu ze wsparcia DOPS nr 3 będą mogli korzystać mieszkańcy Chyloni, Cisowej, Pustek Cisowskich, Demptowa, Leszczynek i Grabówka.

WAŻNE!

Z uwagi na przeprowadzkę do nowej siedziby, w dniach 24.10-31.10.2022r. Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3 będzie działać w ograniczonym zakresie i nie będzie możliwy osobisty kontakt z pracownikami w siedzibie. W tym czasie obsługiwane będą tylko pilne interwencje, które można zgłaszać pod specjalnie uruchomiony telefon dyżurny: 504-894-962. Telefon będzie obsługiwany w godzinach pracy ośrodka, czyli od godz. 7.45 do 15.45. Telefon będzie działać do odwołania. Nieczynne będą dotychczasowe telefony stacjonarne.

DOPS nr 3 regularną pracę w Przystani Chylońska 237 rozpocznie od 2 listopada 2022 r i czynny będzie tak jak zwykle, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.45.

Oprac. Paweł Musiał