Do pracy jadę rowerem

0
464

Ruszyły zapisy na jubileuszową, dziesiątą edycję kampanii „Do pracy jadę rowerem”.

 

Celem akcji jest zachęcenie pracowników firm, mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni, do tego, aby dojeżdżali do pracy rowerem lub hulajnogą. W poprzednich dziewięciu odsłonach projektu uczestnicy, pracujący na co dzień w kilkuset gdyńskich firmach, przejechali miliony kilometrów, znacznie przyczyniając się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i utrzymania wysokiej jakości powietrza w naszym mieście.

Rejestracja ruszyła 1 marca, a zabawa potrwa od 1 kwietnia do 24 października 2021 roku. Uczestnicy mają za zadanie zarejestrowanie swoich podróży rowerem lub hulajnogą do lub z pracy na stronie internetowej kampanii. Ci, którzy zrealizują w danym tygodniu minimum 6 przyjazdów, otrzymają w kolejnym tygodniu roboczym śniadanie rowerowe, czyli kanapkę oraz owoc.

Tegoroczną nowością jest część konkursowa. W tej edycji nagrody nie zostaną przyznane na podstawie losowania, zaś do rywalizacji o nagrody zakwalifikowane będą przejazdy rejestrowane wyłącznie za pomocą przesłanych plików .gpx lub udokumentowane w systemie zdjęciem z początku i końca podróży. Na dziesięciu rowerzystów, którzy zarejestrują najwięcej przejazdów, czekają nagrody o łącznej wartości 5 000 złotych. Oprócz kategorii indywidualnej przewidziane są także wyróżnienia drużynowe. Cztery najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych.

Otrzymanie śniadania rowerowego nie jest zależne od umieszczenia pliku .gpx oraz zdjęć czy uczestnictwa w konkursie.

Aby zgłosić firmę do konkursu, wystarczy zarejestrować ją na stronie internetowej www.dopracyjaderowerem.gdyniasport.pl

Oprac. Amelia Bielska