Tymczasowa organizacja ruchu na Kwiatkowskiego

0
712

Od poniedziałku 1 marca wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu na odcinku ulicy E. Kwiatkowskiego, od zjazdu z estakady do skrzyżowania z ulicą płk. Stanisława Dąbka, prace na tym etapie prowadzone będą po prawej stronie.

 

W ramach prowadzonych robót zostanie zwężony fragment jezdni dla ruchu kołowego, wyłączony pas do lewoskrętu (z ulicy Kwiatkowskiego w ul. płk Dąbka). Pojazdy będą korzystały z jednego pasa ruchu do prawo i lewoskrętu.

Piesi proszeni są o poruszanie się drugą stroną ulicy (dostępny ciąg pieszy – przy ul. Podgórskiej). Mieszkańcy po stronie tymczasowej organizacji ruchu będą mieli zapewnione dojście do swoich posesji. Dla mieszkańców korzystających z transportu zbiorowego zapewnione zostanie przejście do tymczasowego peronu autobusowego, który znajdzie się na wysokości dawnego przystanku.

Na obszarze inwestycji obowiązuję zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prosimy wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Prace na tym etapie potrwają około miesiąca. Czas realizacji całej inwestycji pn. Rozbudowa ul. Kwiatkowskiego to 34 tygodnie. Planowane zakończenie robót – koniec października 2021.

O kolejnych zmianach dotyczących organizacji ruchu będziemy Państwa na bieżąco informować.

Źródło: fb gdynia

Oprac. Amelia Bielska