Deskorolkowe mistrzostwa Polski 🗓

0
1229

W gdyńskim skateparku w dniach 14-15 września dojdzie do finału deskorolkowych mistrzostw Polski.

To niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć ekwilibrystykę w czystej postaci. Wstęp na imprezę jest wolny.

Przed kilkoma dniami gdyński skatepark obchodził swoje piąte urodziny. W ciągu tego czasu mistrzostwa Polski organizowane przez Polish Skate Federation oraz miasto Gdynia odbyły się cztery razy. Tak i teraz finał krajowego czempionatu odbędzie się w mieście z morza i marzeń.

Jak zostać mistrzem?

Od maja do sierpnia w ośmiu polskich miastach odbywały się eliminacje. Pierwotnie organizatorzy zakładali dziewięć lokacji, lecz w Bolesławcu w rozegraniu eliminacji przeszkodził deszcz. Z każdych wyłoniona miała zostać trójka najlepszych zawodników. W Warszawie jednak dzika karta trafiła w ręce tylko jednej osoby, w Sosnowcu zaś otrzymało ją czterech zawodników.

To sprawiło, że do gdyńskiego finału przystąpi 23 szczęśliwców powiększonych o trójkę najlepszych z gdyńskich eliminacji w sobotę. Udział w nich kosztować będzie 30 zł, lecz należy pamiętać, że wystartują tylko ci, którzy nie brali udziału w żadnych z ośmiu poprzednich eliminacji. Osoby niepełnoletnie zaś muszą posiadać zgodę swoich opiekunów.

Mistrzowskie zasady

Finał podzielony jest na dwa etapy, które przebiegają w formie indywidualnych przejazdów, w ramach których zawodnicy wykonują ewolucje celem uzyskania możliwie największej liczby punktów.

Każdy zawodnik w etapie wstępnym będzie miał do dyspozycji dwa przejazdy trwające po 45 sekund lub minutę – w zależności od decyzji sędziów. W etapie drugim, udział weźmie 10 najlepszych zawodników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w etapie wstępnym. Każdy z zawodników odbędzie kolejne dwa przejazdy, z których w finalnej punktacji brany pod uwagę jest ten z większą liczbą punktów.

Harmonogram imprezy:
Sobota 14 września:
11:00 – otwarcie biura zawodów
12:00 – eliminacje JUNIOR
14:00 – eliminacje OPEN
15:30 – BEST TRICK VANS
16:30 – rozgrzewki pod Niedzielę

Niedziela 15 września:

10:00 – otwarcie biura zawodów
11:00 – półfinał JUNIOR
12:30 – półfinał OPEN
14:00 – BEST OLLIE BY KAKTUS
14:30 – finał GIRLS
15:30 – finał JUNIOR
16:30 – finał OPEN
17:30 – BEST TRICK GO PRO
18:00 – Rozdanie nagród

Oprac. Paweł Musiał

od do
Scheduled aktywnie