Czy istnieje jakaś strategia?

0
706

Informacje podane przez Premiera RP w tym tygodniu są potężnym ciosem dla wielu z Państwa, jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze – zarobkowe. Dwa elementy, które dość lekko komentują strategię.

Premier na konferencjach opiera się na modelach ICM UW, a te m.in. powstają w oparciu o bazę danych tworzoną wolontarystycznie przez internautę – #MichałRogalski to 19latek, który agreguje dane, aby pokazać je rzetelnie w chaosie, jaki mamy. Lepiej, aby się nie pomylił wprowadzając je, bo kwarantanna narodowa gotowa.

Wczoraj kolejna z konferencji. Jej symbolem jest odwrotnie założona maseczka przez Premiera. I nikt ze sztabu ludzi mu o tym nie powiedział. Dlaczego to symboliczne? Ponieważ właśnie najważniejsze osoby w kraju powinny być przykładem bezwzględnego stosowania zasad.

I to chyba tyle o wielkiej strategii odwołującej leśne biegi (serio), zamykającej gastro, które zainwestowało bardzo duże środki w bezpieczeństwo, wprowadzające chaos do szkół, przy jednoczesnym pozostawianiu otwartych kościołów (rekordowe sanktuarium może pomieścić 1500 seniorów jeżeli dobrze pamiętam). Wielokrotnie pisałem o tym, że kraj jak i oczywiście samorządy są zależne od zamożności mieszkańców – taka “strategia”, która zmienia zawodowe życie tysięcy, dziesiątek tysięcy to podlewanie benzyną problemu społecznego, jakim będzie ubóstwo.

I oczywiście w tej sytuacji są potrzebne obostrzenia, niestety przespaliśmy (rząd) czas przygotowania w okresie wakacji (przecież pokonaliśmy wirusa, który jest w odwrocie – na wybory).

Ale pewnie, że lepiej rozwadniać temat przez cenzurowanie środowiska nauczycieli, kwestie społeczne jak naruszenie kompromisu aborcyjnego. Po cichu zwiększając podatki (CIT dla komandytówek – znów oberwą samorządy, naruszenie abolicji m.in. dla marynarzy) szara strefa, która przez lata malała zapewne zacznie rosnąć … A to najdroższe dla społeczeństwa. Ale można w tym czasie kupić 300 nowych limuzyn dla rządu ale przecież olbrzymiej większości sympatyków rządzących sytuacja gospodarcza nie przeszkadza (krótkowzrocznie), ponieważ mają wysoko płatne posady w spółkach zależnych od Skarbu Państwa (gdyńscy radni PIS również).

Foto: Radek Pietruszka / PAP źródło: https://www.onet.pl

Jakub Ubych jest Radnym Miasta Gdyni,  Przewodniczącym Klubu Radnych Samorządność, Wiceprzewodniczącym Komisja Gospodarki Komunalnej oraz Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdyni ds. Dzielnic. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące, a następnie studiował informatykę na Politechnice Gdańskiej. Przez pierwszą część życia mieszkał w Chyloni, a od 2012 roku jest mieszkańcem Chwarzna-Wiczlina.