Czwarte urodziny WM

0
865

Było „sto lat” i “jeszcze jeden i jeszcze raz”, a także masa wspomnień oraz miłych spotkań. Wymiennikownia obchodziła czwarte urodziny!

Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu Wymiennikownia mieści się przy ul. Kartuskiej 20B – obok Domu Towarowego Chylonia, na tyłach biblioteki. Miejsce to jest współtworzone przez Laboratorium Innowacji Społecznych oraz młodzież. Młodzi mogą tu bowiem organizować spotkania i wydarzenia dla swoich rówieśników, brać udział w wybranych przez siebie zajęciach, ale także po prostu przyjść: spotkać się, napić herbaty, posiedzieć, odrobić lekcje. Jak zaznacza młodzież – przychodzą tu, bo mogą się rozwijać jak chcą, być sobą i nawiązywać nowe przyjaźnie. Mają także pełne wsparcie w animatorach Wymiennikowni.

Urodzinowe spotkanie było także okazją do zgłoszenia nowych pomysłów na spotkania i warsztaty w Wymiennikowni w 2019 roku. O tym, co będzie możliwe do zrealizowania – przekonamy się niebawem. Chętni nie muszą czekać do przyszłego roku. Niemal codziennie – poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21 oraz w soboty w godz. 14.00-19.00 – w Wymiennikowni czeka masa zajęć. W kalendarzu obecnie są m.in. zajęcia karate, dancehall, open dance form, k-pop, rysunku, improwizacji i spotkania w ramach klubu fanów japońskiej popkultury.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Witek Olejarz